نکته های آسان برای بهینه سازی مطالب سایت

نکته های آسان برای بهینه سازی مطالب سایت

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بهینه سازی مطالب سایت برای کسب رتبه بهتر در گوگل و موتورهای جستجو بسیار ضروری می باشد.

بعد از انتخاب کلمات کلیدی سایت نوبت به تولید مطلب بهینه شده برای کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو می رسد. باید تلاش کنید تا مطالبی مناسب ایجاد کنید و این کلمات کلیدی را بهینه کنید.

پیشنهاد مطالعه: سئو موبایل چیست؟

نکته مهم این است که دقت کنید که کلمات کلیدی انتخاب شده با مطلب شما همخوانی داشته باشید و به درستی بر اساس آن کلمه مطلب خود را بنویسید.

وقتی کاربری از طریق موتورهای جستجو به سایت شما می رسد باید دقیقا به مطلبی که توقعش را دارد ببیند و از کیفیت آن خوشحال شود.

این قائده اصلی سئو است: 1- کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید 2- مطلبی جامع و با کیفیت برای این کلمه آماده کنید و کاربران خود را خوشحال کنید.

تا جایی که مطالب در راستای اهداف شما باشد می توانید مطالبی تولید کنید که برای شما جذب ترافیک بالایی داشته باشند. این مقهومی ساده از بازاریابی محتوای است.

چطور مطالب خود را برای سئو بهینه کنیم؟

شما زمان زیادی را صرف نوشتن یک مطلب عالی کردید، حال فرصت بهینه سازی مطلب است.

روش کار به این شکل است:

یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید. بر روی صفحه مرتبط با آن کلمه تمرکز کنید و اقدامات لازم را انجام دهید تا نتیجه مورد نظر را به دست آورید.

پیشنهاد می شود که کلمه کلیدی خود را در چندین قسمت از مطلب خود قرار دهید اما زیاده روی نکنید. اسپم کردن یا سئو بیش از حد از طرف گوگل غیر مجاز شناخته می شود و منجر به پنالتی شدن سایت (جریمه شدن سایت و حذف از نتایج گوگل در آن کلمه خاص) می شود.

شما می توانید چندین روش و ترفند ساده در راهنمای رایگان سئو ما یاد بگیرید که می توانید آن را دانلود کنید.

همینطور برای شروع بهینه سازی مطلب خود می توانید از این اینفوگرافیک مفید کمک بگیرید که به شما نشان می دهد چطور کلمه کلیدی خود را در صفحه قرار دهید.

بهینه سازی مطالب سایت
7 بخش برای قرار دادن کلمه کلیدی برای سئو

حال به این موضوع می پردازیم که چطور مطلب خود را بنویسید.

  1. عنوان مناسبی را بنویسید
  2. از هدینگ ها استفاده کنید
  3. متن را به اندازه کافی کامل و جامع بنویسید
  4. کلمه کلیدی را به درستی به کار ببرید
  5. از تصاویر درست استفاده کنید و برای آنها نام تصویر قرار دهید
  6. کلمه کلیدی این مطلب را در لینک های داخلی از صفحات دیگر استفاده کنید
  7. در لینک مطلب خود از کلمه کلیدی انتخاب شده استفاده کنید

1- نوشتن یک عنوان مناسب و استفاده از کلمه کلیدی در آن تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو مطلب شما خواهد داشت. عنوان اولین مکانی است که بازدید کننده را برای دیدن مطلب شما جذب می کند.


2- هدینگ ها را بر اساس اولویت استفاده کنید. هر مطلب باید یک تگ h1 داشته باشد که در آن کلمه کلیدی همان صفحه به کار رفته شده باشد. بعد از آن باید در مطلب خود 2 تا 4 تگ h2 داشته باشیم (بر فرض 1000 کلمه ای بودن متن). بعد از آن تگ h3 را 4 یا 5 بار استفاده می کنیم.

3- گوگل همواره و به تعداد دفعات زیاد اعلام کرده که محتوای با کیفیت در اولویت است، به شما قول می دهیم که اگر در یک حوزه یک مطلب باکیفیت و مناسب ایجاد کنید و اقدامات اولیه سئو را انجام دهید نتیجه مورد نظرتان را به دست خواهید آورد.

مطلب با کیفیت از نظر ما مطلبی است نسبت به مطالب موجود بهتر، کامل تر و جامع تر باشد و مخاطب بعد از خواندن آن مطلب به پاسخ مورد نیز خود دست پیدا کرده باشد.

با توجه به همین موضوع هم یک متد خاص برای تولید مطالب به وجود آمده است که در بیشتر مواقع به کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو کمک می کند، این روش skyscraper ( آسمان خراش ) نامیده می شود.

4- برای آنکه موتورهای جستجو به درستی اهمیت یک صفحه را متوجه شوند باید کلمه کلیدی انتخاب شده خود را به تعداد کافی در سایت استفاده کنید که به این موضوع چگالی کلمه کلیدی گفته می شود.

برای محاسبه چگالی کلمه کلیدی ( Keyword density ) باید از فرمول زیر استفاده کنید

چگالی کلمه کلیدی به معنی درصد استفاده از یک کلمه در صفحه است، یعنی چند بار این کلمه کلیدی در صفحه به کار رفته است که این تعداد با توجه به تعداد کل کلمات استفاده شده است.
روش تجربی برای این کار: کلمه کلیدی خود را در گوگل جستجو کنید، نتایج اول را بررسی کنید، تعداد کلمات و چگالی آنها را پیدا کنید. بر اساس همان مطالب خود را بنویسید.

فرمول محاسبه درصد چگالی کلمه:

(تعداد کلمه کلیدی / جمع کل تعداد کلمات مطلب) * 100

5- از تصاویر درستی برای مطالب استفاده کنید. تصاویر به بالارفتن خوانایی مطلب کمک می کنند. برای معرفی هر تصویر به گوگل از ویژگی عنوان تصاویر یا ALT استفاده می کنیم. با این کار تصویر به درستی برای موتورهای جستجو قابل شناخته شدن می شود و برای نمایش در بخش تصاویر موتورها جستجو هم شانس پیدا می کند.

6- هر صفحه برای خودش نزد موتورهای جستجو اعتبار دارد. شما می توانید از اعتبار صفحات مختلف برای رتبه دادن به صفحات دیگر استفاده کنید. این کار با ساختن کلمات کلیدی مناسب انجام می شود.

7- درلینکی که برای صفحه خود در نظر گرفته اید از کلمه کلیدی استفاده کنید. سیستم های مدیریت محتوا ( جوملا – وردپرس – دروپال و … ) این قابلیت را به شما می دهند که بتوانید به صورت کامل آدرس لینک های خود را مدیریت کنید و به هر شکلی که می خواهید آنها را ایجاد کنید.

نتیجه گیری:

برای نتیجه گرفتن در سئو صدها فاکتور مختلف وجود دارد. در این مطلب هم به چندین فاکتور اشاره کردیم. انجام دادن درست این گزینه ها به کسب رتبه بهتر در موتورها جستجو کمک می کند.


0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *