زمان مطالعه: ۴ دقیقه

سایت شرکتی اکسین پاک

سایت شرکت اکسین پاک با هدف ارائه خدمات نظافتی منزل، شرکت و ادارات شروع به فعالیت کرده است. اکسین پاک برای راحتی کاربرانش با استفاده از فضای اینترنت خدماتش را ارائه میدهد.

نوع پروژه:

طراحی سایت شرکتی

سال انجام پروژه:

۱۳۹۷

خدمات ارائه شده:

طراحی سایت
مشاوره دیجیتال مارکتینگ

چالش

انتخاب سبک طراحی
اولین چالش این کار انتخاب سبک طراحی آن بود. باید سبکی را انتخاب می کردیم که بتواند اولویت های ما را که کاربری ساده و ارائه اطلاعات در کمترین زمان ممکن به خوبی نمایش دهد.

راهکار

با توجه به این هدف سبک طراحی مینیمال را انتخاب کردیم و از فضای خالی (white space) که یکی از تکنیک های مدرن طراحی سایت است به اندازه کافی استفاده بردیم.
فضای خالی در طراحی سایت چیست؟
فضای خالی لزوما به معنی بک گراند سفید نیست بلکه میتواند با هر طرح و رنگی پیاده سازی شود. در عمل فضای خالی به معنی ایجاد فاصله مناسب میان المان های موجود در صفحه است. این کار به کاربر کمک میکند مرزبندی محتوای صفحه را به سرعت تشخیص داده و محتوای مورد نظر خود را در آن پیدا کند. فضای سفید به ما این امکان را می دهد تا توجه کاربر را به هر جا که بخواهیم جلب کنید.

نتیجه

در طراحی سعی کردیم که شعار این شرکت را (از پاکیزگی لذت ببرید) نمایان کنیم. در کنار این سبک طراحی از انیمیشن های css هم برای زیبا تر شدن کار استفاده کردیم. کافیست یک بار سایت را مشاهده کنید تا متوجه انتقال این حس خوب شوید.

استفاده از انیمیشن ها

تایپوگرافی

برای تایپوگرافی این سایت هم فونت ایران سنس را انتخاب کردیم و در بخش های مختلف از وزن نازک و معمولی آن استفاده کردیم تا هر چه بیشتر با سبک کلی طراحی همخوانی داشته باشد.

توجه داشته باشید که همان قدر که فضای کم بین خطوط آزار دهنده است، فضای زیاد بین خطوط هم می تواند آزار دهنده باشد! تمام فاصله های بین خطوط را با دقت بالایی تنظیم کردیم تا بتوانیم خوانایی را بالا ببریم.

گوگل و کاربران عاشق سرعت هستند

گوگل همیشه به این موضوع اصرار دارد که سرعت سایت خود را برای تجربه کاربری بهتر افزایش دهید. این موضوع یکی از نکاتی است که ما همیشه در کارهایمان مد نظر قرار می دهیم. در سایت اکسین پاک هم با توجه به تعداد بالای انیمیشن ها کمی کار سخت بود ولی انجام شد. درخواست های سمت سرور (requests) را تا حد ممکن کم کردیم تا به بهینه ترین حالت ممکن دست پیدا کردیم.

تکنولوژی ها

پالت رنگ

ویژگی های در نظر گرفته شده در طراحی:

  • استفاده از سبک فلت  و مینیمال
  • استفاده از white space
  • استفاده از انیمیشن ها 
  • استفاده از اسلایدر هیرو 
  • استفاده از پالت رنگی یکسان در سایت
  • فونت مناسب و خوانا

گالری تصاویر

N i s h a w e b
0/5 (0 Reviews)