بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین کسب و کار را چطور شروع کنیم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

کسب و کارهایی که وبسایت دارند باید بدانند چطور مشتریان آنلاین را به خود جذب کنند. بسیاری از این کسب و کارها مایلند فردی را استخدام کنند تا برای آنها بازاریابی آنلاین انجام دهد تا اینکه خودشان درگیر این فرایند شوند. تقاضا بالایی برای خدمات بازاریابی اینترنتی وجود دارد. اگر می خواهید کسب و کار بازاریابی آنلاین را شروع کنید باید ابتدا برای خودتان تبلیغ کنید. سپس باید به مشتریان خود نشان دهید که چکاری می توانید برای آنها انجام دهید.

کارشناسان بازاریابی اینترنتی چه کاری انجام می دهند؟

یک کارشناس اینترنت به کسب و کارها کمک می کند تا برنامه های بازاریابی آنلاین را ایجاد کنند. حتی در برخی شرایط وظیفه پیاده سازی و اجرا این برنامه ها را هم بر عهده می گیرند. کارشناسان بازاریابی اینترنتی به کسب و کارها کمک می کنند تا با استفاده از استراتژی های بازاریابی آنلاین خدمات و محصولاتشان را تبلیغ کنند.
اگر بخواهید به عنوان یک مشاور کسب و کارهای اینترنتی فعالیت کنید باید بتوانید وضع کنونی کسب و کار را بررسی کنید. استراتژی های آن را شناسایی و سپس سیستمی تنظیم نمایید. در نهایت باید تاکتیک های واقعی را در کسب وکار بکار گیرید. شاید هم بخواهید به عنوان کسی که برنامه های بازاریابی اینترنتی را پیاده سازی و مدیریت می کند استخدام شوید. برخی از خدمات اینترنتی که می توانید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

 • بهینه سازی موتور جستجو یا همان SEO
 • ایمیل مارکتینگ
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • بازاریابی مقاله
 • نویسنده محتوا وب به صورت فریلنسر
 • تبلیغات کلیکی یا همان PPC

مزایا بازاریابی اینترنتی به عنوان یک کسب و کار خانگی

برای شروع نیاز به سرمایه زیادی ندارید. خدمات شما متناسب با تقاضایی که برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد رشد خواهد کرد. بنابراین درآمد حاصل از بازاریابی آنلاین خوب است. گزارشات صورت گرفته سال 2019 نشان داده که درآمد کارشناسان بازاریابی اینترنتی حدود 42851 دلار است. این متخصصان بر اساس نوع خدمات و میزان مهارت و تجربه ای که دارند درآمد حدود 10 الی 22 دلار یا حتی بیشتر در ساعت می گیرند. حتی برخی از این کارشناسان علاوه بر این میزان درآمد حق کمیسیونی را در ازای استراتژی های خوب بازاریابی که منجر به نتایج عالی شده باشد دریافت می کنند. شما می توانید تمامی این کارها را به صورت کاملا مجازی یا دورکاری انجام دهید. می توانید در خانه تان بنشینید و در هر نقطه ای از جهان که هستید کارتان را انجام دهید.

معایب بازاریابی اینترنتی به عنوان یک کسب و کار خانگی

همانند بسیاری از کسب و کارهای خانگی دیگر، شروع کسب و کار بازاریابی اینترنتی هم مشکلات محدودی به همراه دارد. یافتن اولین مشتری ممکن است کمی مشکل باشد. شاید بتوانید تجربیاتی از طریق برخی از سایت های فریلنسری از قبیل پونیشا یا برخی از سایت های مطرح خارجی مانند Upwork به دست بیاورید اما شاید نتوانید در ابتدا آنطور که باید درآمد خاصی داشته باشید. پیوستن به شبکه ها و گروه های اینترنتی می تواند کمک شایانی به شما کند. ابزارها و منابع بازاریابی اینترنتی به سرعت در حال تغییر می باشند. از این رو شما باید همواره متناسب با آخرین ترندهای آنلاین به روز باشید. فقط ارائه کردن خدمات سئو به وبسایت مشتری کافی نیست. شما باید بتوانید نتایج سئو را نیز نشان دهید. از این رو باید داده ها را همواره مورد بررسی قرار دهید تا نشان دهید که خدمات شما منجر به افزایش میزان ترافیک وبسایت شده است. یا حداقل نشان دهید که به هدفی که مشتریان خواسته رسیده اید.

یک کارشناس بازاریابی اینترنتی چه چیزهایی نیاز دارد؟

شروع کردن این نوع کسب و کار مشکل نیست. اما باید چند چیز را خوب بدانید و بتوانید آنها را انجام دهید. باید بلد باشید تا اهمیت بازاریابی اینترنتی را به مشتریان بالقوه خود بفهمانید. باید درک جامعی از بازاریابی اینترنتی، کپی رایتینگ و تاکتیک های آنلاین داشته و در این زمینه تجربه داشته باشید. به ابزارها و منابعی که برای مدیریت استراتژی ها از قبیل برنامه زمانبندی شبکه های اجتماعی کمک خواهد کرد احتیاج خواهید داشت. باید روشی برای پیگیری و تجزیه و تحلیل نتایج داشته باشید. تا ارزیابی کنید چقدر برنامه بازاریابی شما درست پیش رفته است. با انجام این کارها مشتریان شما نیز می توانند نتیجه تلاش شما را ببینند.

نحوه شروع کسب و کار خانگی بازاریابی آنلاین

 1. ابتدا خودتان را تبلیغ کنید. در سایت های شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنید. لیستی از مشتریانی که داشته اید و کارهایی که انجام داده اید ایجاد کنید. از این رو دیگران می توانند حساب شما را برررسی و لیست شما را ببینند.
 2. دقیقا نوع خدماتی که ارائه می دهید را مشخص کنید. آیا در تمامی شبکه های اجتماعی متمرکزید یا تنها روی یک پلت فرم خاص مثلا پینترست کار می کنید؟ یا خدمات مختلفی ارائه می کنید؟
 3. به خوبی تحقیق کنید. سپس مشخص کنید آیا نیازی به نوع خدماتی که ارائه می دهید وجود دارد؟ سپس بهترین بازار را برای آن خدمات شناسایی کنید.
 4. قیمت خدمات خود را مشخص کنید. شما می توانید پکیجی از خدمات ارائه دهید. به عنوان مثال می توانید خدماتی از قبیل ارزیابی سئو وبسایت ارائه دهید. خدمات شما می تواند یکبار یا به صورت مداوم از قبیل شبکه های اجتماعی یا تبلیغات کلیکی یا همان PPC انجام شود.
 5. یک طرح و برنامه کسب و کار برای خودتان بنویسید تا بتواند اهداف کلی، موقعیت فعلی و استراتژی های موفقیت کسب و کارتان را نشان دهد.
 6. با مشخص کردن ساختار و نام کسب و کارتان کسب وکار خانگی خود را تنظیم کنید. در صورت لزوم مجوزهای شهری، منطقه ای دریافت کنید.
 7. وبسایتی برای کسب و کارتان ایجاد کنید تا خدمات اینترنتی خود را در آن نشان دهید.
 8. هدفتان را مشخص کنید. مشتری ایده آل شما چه کسی است؟ چطور می تونید آنها را بیابید؟ بیشترین نیازهای بازار برای کدام خدمات است؟ آیا هدفتان گروه خاصی از کسب و کارها هستند؟
 9. کسب و کارتان را تبلیغ کنید. از دانش و مهارتهایتان برای یافتن مشتری استفاده کنید. شبکه های کسب وکار را زیر نظر بگیرید. مشاوره های بازاریابی رایگانی برای کسب و کارهای بازار هدفتان ارائه دهید.
4/5 (1 Review)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *