چگونه مطالب تاثیرگذار برای سایت خود بنویسیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اگر شما صاحب یک وب سایت هستید ، پس پیدا کردن جواب این سوال برایتان مهم است.

با وجود تمام رقبا در فضای مجازی، ساخت یک مطلب تاثیرگذار برای وبلاگ از همیشه سخت تر شده است. در اینجا ما ۱۰ روش تایید شده را برای تولید محتوای عالی و اثرگذار به شما آموزش می دهیم که برای استراتژی بازاریابی شما معجزه خواهد کرد.

چگونه مطالب تاثیرگذار برای سایت خود بنویسیم؟

۱- به حرف مشتریان خود گوش دهید
یک راه مطمئن برای به دست آوردن ایده های عالی برای محتوا گوش دادن به مخاطبان خودتان است. مشتریان شما سوالات مختلفی را از شما می پرسند و شما می توانید با آماده کردن مطالبی که به این سوالات پاسخ دهید، با این کار شما به دیگر مخاطبان خود هم راهکاری مناسب ارائه داده اید. بر موضوعی که مشتریان شما میخواهند بدانند تمرکز کنید و بهترین و مناسب ترین پاسخ ممکن را ارائه دهید. محتوای مشتری محور به جذب مشتری جدید، و راضی نگه داشتن مشتریان فعلی کمک به سزایی می کند.

۲- تکالیف خود را انجام دهید
بهترین محتوای وبلاگ معمولا از تحقیق و بررسی به دست می آید. شما باید قبل از شروع محتویات خود آنچه دیگران نوشته اند را بررسی کنید. با استفاده از تحقیق شما می توانید ایده های جدید را به دست بیاورید و این فرصت را پیدا می کنید تا موضوعاتی که دیگران فراموش کرده اند را پیدا کنید.
یک روش اثبات شده این است که محتوای دیگران را بخوانید و و در ایجاد مختوای خود آن را بهبود ببخشید.

۳- خواندن آن را راحت کنید
یکی از ویژگی های کلید پست های موثر این است به راحتی قابل خواندن باشد. مطالب خود را روان بنویسید، از عنوان بندی های مناسب استفاده کنید، پاراگراف ها را به درستی شکل دهید، نقل قول ها را استفاده کنید، از لیست ها برای ساماندهی استفاده کنید. زیر عنوان ها و لیست ها به خواننده کمک می کنند تا به راحتی به اطلاعات مود نیاز خودش دست پیدا کند. در نهایت مطلب خود را کوتاه نگه دارید. اگر یک مطلب محتوای زیادی دارد آن را به دو بخش تقسیم کنید. پست های وبلاگ خود را به ۱۰۰۰ کلمه محدود کنید.

۴- از تصاویر استفاده کنید
روانشناس آلبرت مهرابیان نشان داد که ۹۳٪ ارتباطات عظیم، غیر کلامی است. خیلی مهم است که در مطالب خود از المان های تصویری مانند نمودارها، نقشه ها، اینفوگرافیک و عکس های اختصاصی برای انتقال بهتر اطلاعات استفاده کنید.
با توجه به moz شما می توانید ویدیو ها را هم در متن استفاده کنید. مطالبی با ویدیو همراه باشند ۲۶۷% احتمال دریافت لینک بیشتری نسبت به ویدیو های معمولی را دارند.
المان های تصویری بسیار مهم می باشند، آنها به متن ارائه شده پشتیبانی می دهند و هنگام خواندن یک متن نقاط استراحت را برای چشم فراهم می آورند. به این دلیل خواند مجلات بیشتر صورت می گیرد.
المان های تصویری یک تفاوت مهم در ارائه اطلاعات ایجاد می کنند. شما باید برای هر پست وبلاگ خود یک تصویر آماده کنید که نشانگر محتوای آن باشد.
برای دریافت تصاویر با کیفیت رایگان می توانید از canva و یا stocksnap استفاده کنید.
از طراح وب سایت خود در مورد نوع تصایر و سایز آنها بپرسید تا بتوانید تصاویر را با نوع طرح سایت خود سازگار کنید.

۵- یک لیست ایده آماده کنید
شاید شما منابع کافی را برای تولید مطالب در یک جلسه نداشته باشید. شما در طی زمان ایده ها و پیشنهاد های مختلفی به دست می آورید. ممکن است که یک مطلب بخوانید و از آن لذت ببرید یا این که یک مکالمه با یکی از مشتریان خود داشته باشید که به شما ایده مطلب بعدی شما را بدهد. همه ی آنها را بنویسید. یک لیست ایده که به طور مداوم به روز می شود به شما کمک می کند تا بتوانید از موضوعات بالقوه استفاده کنید و برای تهیه مطالب به مشکل نخورید.

۶- برنامه ریزی داشته باشید
شما باید یک برنامه برای ارسال محتوا داشته باشید، روزانه، هفتگی یا ماهانه. برای هر تاریخ مطالب مورد نظر را آماده کنید. به تعطیلات و مناسب ها اهمیت بدهید و از آن ها برای ارائه مطالب مناسب استفاده کنید

۷- ایجاد عنوان های موثر
برای به دست آوردن مخاطب بیشتر شما باید تیتر های خود را به شکل دکمه فراخوانی (Call To Action) بنویسیم. مهم نیست که مطلب شما چقدر جذاب باشد، کافیست عنوان نامناسب باعث جلوگیر جذب افراد خواهد شد.
عناوین موثر باید کوتاه، توصیفی و با استفاده از کلمات کلیدی مناسب باشد.
اولین تاثیر مطلب و مهمترین آن توسط عنوان آن به مخاطب القا می شود . عنوان باید کمک کند تا محتوای مطلب برای مخاطبین مشخص شود و آن را قانع به کلیک کردن کند. به این فکر کنید که مخاطبان به دنبال چه موضوعاتی در حوزه کاری شما هستند.

۸- کلمات کلیدی را مشخص کنید
اگر شما یک مطلب عالی آماده کنید و آن منتشر کنید کافی نیست چون باید مخاطب آن را ببینید.
به همین دلیل خیلی مهم است که بر روی کلمات کلیدی مناسب تمرکز کنید.
این سوال را از خود بپرسید که چطور مردم درباره این مطلب جستجو می کنند؟ با چه کلماتی؟
مطمئن شوید که مطلب شما بتواند به صورت ارگانیک در موتورهای جستجو (سئو) به کاربر نمایش داده شود. کلمات کلیدی را در عنوان خود به کار ببرید.

ما در بخش مقالات نیشا وب یک مقاله با عنوان آموزش اصول سئو داریم که از شما دعوت می کنیم آن را هم مطالعه کنید

۹- سرقت نکنید
امروزه کپی برداری مطالب با توجه به قانون کپی رایت می تواند از نظر قانونی برای شما مشکل ایجاد کند و همواره می تواند شهرت شما را مخدوش کند. همیشه منابع خود را اعلام کنید و هرگز ( به هیچ وجه) چیزی را کپی نکنید چه مطلب و چه تصویر.

۱۰- نتایج را اندازه گیری کنید
توصیه های این مطلب به شما نقاط خوبی را برای شروع ارائه می کند اما مخاطبان هدف هر کسب و کاری متفاوت می باشد. اقدامی که برای یک شرکت بسیار مناسب است شاید برای یک شرکت دیگر جوابگو نباشد. به این دلیل خیلی مهم است که شما کارایی هر پست ره به صورت جداگانه بررسی کنید.
در نهایت می توانید تلاش خود را برای تولید محتوایی انجام دهید که بهترین نرخ بازگشت سرمایه را بدست آورید.

 

در پایان اقداماتی که باید انجام دهید را به صورت چک لیست به شما ارائه می دهیم:

۱- به حرف مشتریان خود گوش دهید
۲- تکالیف خود را انجام دهید
۳- خواندن آن را راحت کنید
۴- از تصاویر استفاده کنید
۵- یک لیست ایده آماده کنید
۶- برنامه ریزی داشته باشید
۷- ایجاد عنوان های موثر
۸- کلمات کلیدی را مشخص کنید
۹- سرقت نکنید
۱۰- نتایج را اندازه گیری کنید

 

اگر علاقمند به پیاده سازی استراتژی تولید محتوا برای شرکت خود هستید نیشاوب به عنوان یکی از برترین شرکت طراحی سایت مازندارن آماده ارائه مشاوره رایگان به کسب و کار شما می باشد

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *