12 نکته برای نوشتن پست های عالی برای سایت

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در ادامه مطلب چگونه مطالب تاثیرگذار برای سایت خود بنویسیم؟ به این نتیجه رسیدیم که ساخت یک بلاگ بهترین راه برای دریافت ترافیک وب سایت و نشان دادن دانش شما می باشد. در این مطلب ما 12 نکته که در سایت های معروف در بخش بلاگ آنها استفاده شده است را برای شما خواهیم گفت.

چه چیزی ایده ها را تاثیرگذار می کند؟ با کمی خلاقیت می توانیم آنها را برای هر صنعتی مناسب کنیم.

این 12 نکته سبک هایی از نوشتن مطالب هستند که در این سایت ها تست شده و بیشترین بازده ممکن را به دست آورده اند.

نوشتن پست های پر بازدید برای سایت

1- راهنمایهای چطور؟
چطور؟ آموزش هایی که با این عنوان شروع میشوند بسیار مورد توجه قرار می گیرند. شما می توانید بر روی هر موضوعی تمرکز کنید تا مشکل خواننده های بلاگ سایت را حل کنید. یک پروسه پیچیده را توضیح دهید یا به آنها کمک کنید تا به درستی یک کار را به پایان برسانند. به خواننده های خود یک دستورالعمل ساده و قدم به قدم بدهید که بتوانند انجام دهند، به خاطر این کار آنها شما را دوست خواهند داشت. با استفاده از این سبک مطالب شما شما تجربه و دانش خود را به خوبی نشان می دهید و بازدید کننده هم رضایت خواهد داشت و به همین علت در موضوعات بعدی هم به سراغ شما خواهد آمد.

2- لیست ها
خوننده ها عاشق لیست ها هستند. به آنها لیست های عددی، لیست های گلوله ای و چک لیست بدهید. به نقل از moz ، لیست ها برای شما دو برابر ترافیک نسبت به پست های عادی به دست می آورند. لیست ها دقیقا به خواننده می گویند که باید انتظار چه مطالبی را داشته باشد، و اطلاعات برای آنها دسته بندی می شوند تا آنها بتوانند بر روی یک آیتم در آن واحد کار کنند و یا اینکه از بعضی از آن ها صرف نظر کنند تا به بخش مورد علاقه خود برسند. لیست های بلند تر به معنی بهتر بودن آنها نیست، اما معمولا لیست هایی با بیش از 5 گزینه به عنوان لیست های تکمیل تر شناخته می شوند. شما به هزاران گزینه در لیست خود نیاز ندارید.
پیشنهاد نیشا وب این است که شما بر روی کیفیت و موضوعاتی که خواننده های شما مناسب می دانند تمرکز کنید برای مثال: 15 نکته برای … ، 10 وبسایت برای… ، 20 روش برتر برای …. و …

3- بهترین / برترین
نوع دیگر مطالبی که مورد جستجو قرار می گیرد لیست های بهترین یا برترین هستند مانند:
بهترین ایده ها برای …
بهترین بلاگ ها برای …
برترین ابزار برای …

در کل می توان گفت بهترین از هر چیزی همیشه برای هر کسی جذاب است.
برای هر کدام از گزینه های بالا می توانیم مثال های بیشماری بزنیم، مثلا برای گزینه آخر می توان گفت:
برترین ابزار برای طراحی سایت
برترین ابزار برای مدیریت پروژه
برترین ابزار برای توسعه کسب و کار

کلید واژه بهترین ناخود آگاه لیست شما را از دیگران بهتر می کند، این کلمه نشان می دهد که شما در مورد موضوع به طور کامل تحقیق کرده اید و بهترین ها را انتخاب کرده اید که در زمان صرفه جویی کنید.
اگر بخوایم دو پست زیر را با هم مقایسه کنیم
10ایده
10 ایده برتر
خواننده ها در اکثریت مواقع گزینه دوم را انتخاب می کنند. مردم رتبه بندی را دوست دارند. وقتی یک مطلب با عنوان بهترین یا برترین شماره بندی می شود خیلی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از کلمه بهترین یا برترین بازدید پست های خود را چند برابر کنید.

4- نکات
مردم نکات و راهنمایی ها را دوست دارند و برای دست یابی به آنها به طور مداوم جستجو می کنند. به روش هایی فکر کنید که بتوانید با ارائه نکات کاربردی به مشتریان خود کمک کنید. کلمه کلیدی “نکاتی برای …” خیلی محبوب هستد و شما به راحتی می توانید آنها را به “بهترین لیست ” یا “برترین لیست ” تبدیل کنید تا حتی تاثیر گذاری آنها از آن چه که هست بیشتر کنید.
علاوه بر نکاتی که باید انجام شود مردم اغلب درباره نکاتی که نباید انجام شود هم جستجو می کنند. پس برای مثال شما می توانید به مطالبی از قبیل “برای مدیریت زمان چه کارهای نکنیم؟” هم فکر کنید.

5- اشتباهات
مردم دوست ندارند اشتباه کنند تا یاد بگیرند و خیلی از آنها علاقه دارند تا از مرتکب شدن اشتباه دوری کنند. به همین علت “اشتباه های که باید دوری کنیم …” نوع دیگری از مطالب پر طرفدار است.
اشتباهات معمولی که مشتریان شما انجام می دهند چیست؟ یک مطلب بنویسید و به آنها کمک کنید تا از آن اشتباهات دوری کنند.
اشتباهات رایج در صنعت شما چیست؟ یک پست بنویسید و آنها را به دیگران توضیح دهید.

6- سری و پی گیری
وقتی که به اندازه کافی مطلب دارید می توانید مطالب خود را با استفاده از نوع موضوع یا دنباله دار بودن آنها گروه بندی کنید.
ایده این کار این است که مطالبی آماده کنید که پست های قبلی شما به عنوان مرجع آنها شناخته شود.
به خاطر داشته باشید که شما همیشه می توانید پست هایی با عنوان “بخش دوم” داشته باشید و مطالب تکمیلی پست اول را در آن قرار دهید و مرجع این مطالب را هم پست اول خودتان قرار دهید. بدین شکل مطالب شما دنباله دار خواهد شد و علاوه بر آن ترافیک هم منتقل خواهد شد.

7- ترند ها و پیش بینی ها
همیشه افرادی به دنبال ترند ها و پیش بینی ها هستند چون مردم می خواهند در مورد آینده اطلاعات داشته باشند. با مشخص کردن ترند ها و پیشبینی آنها شما می توانید شرکت و سازمان خود را به عنوان متخصصین آن حوزه م معرفی کنید.
به نوشتن پست های مثل “10 ترند برتر در [ سال آینده ]” توجه کنید.
خیلی از نویسندگان برای پیش بینی کردن مسائل بی میل هستند چون نمی خواهن که پیش بینی هایشان اشتباه از آب در بیاید اما شما باید به چشم یک فرصت به این موضوع نگاه کنید.

8- نقد ها و نظرات
نقد های در مورد ابزارها، کتاب ها ، محصولات و خدمات بنویسید و آنها را به چالش بکشید. در نظر داشته باشید تا مقایسه رقابتی داشته باشید تفاوت ها ، مزایا، میانبر ها و تجربه های کلی را بنویسید.
وقتی نقدی می نویسید مطمئن باشید که بی طرفانه باشد. از این که محصولات یا خدمات خود را به طور مستقیم با رقیبتان مقایسه کنید، دوری کنید. یک دیگر از موضوعات، اعتراضات و سوءتفاهم ها در صنعت شما است. در هر صورت شما باید برای دریافت انتقاد و نظر های تند آماده باشید.

9- مصاحبه ها
با یک متخصص مصاحبه کنید، و فایل صوتی را همراه با متن و یا در صورت امکان با فایل ویدیویی همراه با یک رزومه کوتاه از آن شخص قرار دهید. شما می توانید با مشتریان، اعضای انجمن های حرفه ای، مشاوران مستقل، فروشندگان و حتی رقبای خود مصاحبه کنید.
مصاحبه ها اعتبار زیادی به سایت شما می دهند چون محتوا از داخل سازمان شما نیست. با میزبانی مصاحبه یک شخص دیگر، شما هم به طور غیر مستقیم اعتبار کسب می کنید. افراد مشهور همیشه مورد توجه هستند.
مشابه با کسی شناخته شده باشید همیشه چالش برانگیز است ولی اعتباری که به دست می آید ارزش دردسرش را دارد.
برند شخصی را دست کم نگیرید. کافیست انتخاب درستی برای فرد مصاحبه شونده داشته باشید تا از تعداد نفراتی که از مصاحبه بازدید می کنند سوپرایز شوید. این افراد در اکثر مواقع مصاحبه ها را در شبکه های مجازی خود به اشتراک می گذارند.

10- دورهمی ها، مراسمات، کنفرانس ها، سمینار ها، نمایشگاه ها

به سادگی به خواننده نگویید که در مراسمی حضور دارید، برای مثال اگر در نمایشگاه دیجیتال مارکتینگ مازندران حضور دارید می توانید با ارائه یک مطلب آموزشی مزایای آن را معرفی کنید و بعد از آن بگویید در نمایشگاه به شما اطلاعات بیشتری خواهیم داد.

11- موج سواری خبری
موج سواری خبری بدین معنی است که بر روی موجی از اخبار که در صنعت شما داغ است مانور دهید که برای سایت شما ترافیکی زیادی را به همراه می آورد. برای استفاده از این موج ها شما باید در ابتدای کار یک مطلب آماده کنید و از هیجان عمومی پیدا شده استفاده کنید.
کلید دستیابی به چنین موقعیتی بررسی و پیگیری اخبار است، قطعه ها اخبار را در کنار یکدیگر قرار دهید و به صورت کامل به آن موضوع ورود کنید. بدین شکل وقتی مردم در مورد آن خبر در اینترنت جستجو می کنند، پست سایت شما در صدر نتایح می باشد و دیگر سایت ها نیز به شما لینک خواهند داد.

12- مطالب فصلی
بدون در نظر گرفتن محصول یا خدمات شرکت، همیشه می توانید روشی پیدا کنید که در مورد رخداد ها ، تعطیلات و مراسمات ویژه بنویسید.
برای مثال: درباره سال نو، درباره روز جهانی طراحی و …
به طور قطع این کار برای کسب و کار های مشتری محور راحت تر است اما کسب و کاری های b2b هم می توانند از این موضع استفاده کنند.
مشتریان شما مردمی هستند که از تعطیلات خوششان می آید. انتشار مطالبی که به این مناسبت ها مرتبط باشند خیلی مناسب است و بازدید خوبی به دست می آورد.
مثلا: بهترین سایت ها برای خرید هدیه روز مادر

امیدواریم با استفاده از این 12 نکته بتوانید برای سایت خود مطالبی بنویسید که بیشترین بازده ممکن را برای شما به دست بیاورند. اگر علاقه مند هستید از شما دعوت می کنیم تا مطلب اصول سئو چیست را مطالعه بفرمایید.

کارشناسان ما در نیشاوب آماده ارائه مشاوره برای کسب و کار شما هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *