شرکت طراحی سایت مازندران

بزرگترین شرکت های مازندران کدامند؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه


بزرگترین شرکت های مازندران کدامند؟

در این مطلب بزرگترین و برترین شرکت های مازندران در حوزه های مختلف را به شما معرفی می کنیم.

معرفی کسب و کارهای بزرگ مازندران

۱- کاله

مگر می شود به مازندران فکر کرد و شرکت بزرگ کاله را از قلم انداخت.

شرکت کاله در سال ۱۳۶۹ توسط غلامعلی سلیمانی در آمل مازندران راه اندازی شد. داستان راه اندازی این شرکت و تبدیل شدن آن به یکی از بزرگترین برند های صنایع غذایی ایران بسیار جالب توجه است.
غلامعلی سلیمانی از صفر شروع کرد و کاله را به یکی از برترین برند های کشور تبدیل کرد، برندی که ۵ سال (۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶) به عنوان صادر کننده نمونه کشور شناخته شد. هم اکنون کاله داریا ۱۶ گروه تولید می باشد و حجم زیادی از بازار لبنی ایران را در اختیار گرفته است.

غلامعلی سلیمانی هم‌اکنون دارای ۴۰ شرکت و ۲۰ کارخانه است. شرکت کاله در ورزش نیز سرمایه گذاری داشته و باشگاه ورزشی کاله را راه اندازی کرده است. این باشگاه تیم هایی والیبال و بسکتبال خود را در رده های مختلف سنی آماده کرده است که مقام های زیادی را به دست آورده اند و بهترین آنها کسب عنوان سومی مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا در سال ۲۰۱۲ بوده است.

۲- شرکت لبنی دوشه آمل (هراز)

شرکت فرآورده های لبنی دوشه آمل از مرداد سال ۱۳۸۶ در مازندران شهر آمل شروع به فعالیت کرده است. این شرکت با معرفی برند هایی همچون هراز، تی سا، دوشه و … در مدت زمان کوتاهی توانست به عنوان یکی از برترین برند های این صنعت در کشور شناخته شود.
با توجه به کیفیت محصولات این شرکت بزرگ مازندرانی اقدام به صادرات محصولات با کیفیت خود به دیگر کشورها مانند قطر، بحرین، عراق، ترکمنستان و کانادا کرده است.

این شرکت با تعداد ۳۰ نفر شروع به کار کرد و هم اکنون در عرض کمتر از ۱۰ سال بیش از ۱۷۸۰ نفر نیروی انسانی دارد.

این شرکت موفق به دریافت چندین عنوان محتلف از قبیل:
رعایت حقوق مصرف کنندگان ، برگزیده صنعت سبز کشوری از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ، صادر کننده نمونه کشوری ، تولید کننده محصولات فراسودمند و دریافت نشان سیب سلامت ، واحد برتر استاندارد ، واحد برتر کیفی از سوی سازمان غذا و دارو ، تولید کننده برتر ملی شده است.

۳- شرکت صنعتی بهشهر

شرکت صنعتی بهشهر به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین شرکت های تولید روغن و چربی های خوراکی در ایران شناخته است. این شرکت که در مازندران راه اندازی شده است بیش از ۶۵ سال سابقه دارد.
این شرکت با داشتن نیروهای متخصص و کارآزموده و استفاده از تکنولوژی روز دنیا اقدام به تولید و آماده سازی انواع روغن نباتی مخصوص آشپزی و قنادی با مصارف خانگی کرده و یکی از با کیفیت ترین محصولات ایران را تولید می کند.

این شرکت از سال ۱۳۴۸ تا به حال در طی چندین مرحله افدام به توسعه و بازسازی تاسیسات زیربنایی و تولیدی خود کرده است.

هم اکنون تولید روزانه شرکت صنعتی بهشهر به بیش از ۱۰۰۰ تن رسیده است و این شرکت توانسته بیش از ۳۰ درصد از سهم بازار ایران را برای مصارف خانگی به خود اختصاص دهد.

۴- شرکت صنایع فولاد مازندران

شرکت صنایع فولاد مازندران در سال ۱۳۶۳ در استان مازندران شهر ساری شروع به فعالیت کرد. این شرکت اقدام به تولید انواع قطعات ریخته گری فولاد و چدن های آلیاژی کرده است. داشتن ضرفیت تولید ۳۵۰۰ تن در سال این شکرت را به یکی از بزرگترین شرکت های این حوزه تبدیل کرده است.

شرکت صنایع فولاد مازندران با اتکا به کیفیت مطلوب محصولات توانسته از سال ۱۳۸۱ نسبت به صادرات محصولات خود به طور مستمر و برنامه ریزی شده به کشورهای اروپایی و آسیایی نظیر جمهوری چک، عراق، آذربایجان، افغانستان و کشورهای آسیای میانه اقدام نماید.

۵- شركت صنايع چوب و كاغذ مازندران

شركت صنايع چوب و كاغذ مازندران یک شرکت سهامی عام است که به عنوان بزرگترین تولید کننده کاغذ در ایران شناخته شده است. این شرکت در مازندران با ظرفیت مجموعاً ۱۷۵۰۰۰ تن شامل ۹۰۰۰۰ کاغذ روزنامه و چاپ و ۸۵۰۰۰ تن کاغذ فلوتینگ در حال فعالیت می باشد.

این شرکت در ۱۳۷۶/۰۵/۰۷ در مازندران تاسیس شده است.

این مطلب در حال تکمیل شدن است …

لطفا شرکت های مد نظر خود را در بخش نظرات برای ما بفرستید.

اگر شما هم جزو شرکت های مازندران هستید برای طراحی سایت در ساری می توانید از خدمات نیشاوب استفاده کنید

3.8/5 (5 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.