چطور کتابتان را در کیندل آمازون منتشر کنید و درآمد دلاری داشته باشید

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

آیا علاقمند به انتشار کتاب در آمازون و کسب درآمد آنلاین آن هم به دلار هستید؟ خوب باید بگم خدمت شما که این کار با انتشار کتاب در قسمت کیندل آمازون کاملا امکان پذیر است. چاپ و نش یک کتاب بسیار هیجان انگیز است. چه اولین بارتان باشد یا در این کار تجربه زیادی داشته باشید. چاپ کتاب وکسب درآمد از فرش کتاب هرگز آسان نبوده است. اما با استفاده از چاپ مستقیم در قسمت کیندل آمازون یا همان KDP مزیت هایی از قبیل اینکه دیگر با ناشران کتاب های غیرشخصی سروکار ندارید و دیگر درگیر مسائل مرتبط با آن نیستید.
صنعت چاپ و نشر کتابی دموکراتیک شده است. امروزه نشر کتاب برای هر کسی که اراده کند در دسترس است. اگر به دنبال کسب درآمدی سریع هستید یا اینکه دوست دارید درآمدی تمام وقت با نوشتن و نشر کتاب داشته باشید کیندل آمازون روشی آسان برای کسب درآمد با نوشتن و نشر کتابهای خودتان است.
همانند یک ناشر شما مسئول تمام جنبه های کتابتان از نوشتن، ویرایش، قالب بندی و حتی بازاریابی آن هستید. از این رو باید حقوق خود را در کیندل بدانید و از آن استفاده کنید. فرض کنید کتابتان را نوشته اید و تمام بخش های مهم محتوا را اضافه کرده اید و فرمت مناسب آن را آپلود نموده اید. خوب با در نظر گرفتن همه این موارد اجازه دهید نکات و جزئیاتی برای آپلود کتابتان در پلت فرم کیندل آمازون و شرایطی که هر یک از نویسندگان می توانند به بهترین وجه از این سرویس بهره برند برایتان توضیح دهم. بعد از آنکه کتابتان را نوشتید وارد حساب خود در آمازون شوید و در قسمت Add New title عنوان کتاب خود را وارد کنید. در مرحله بعدی دو مرحله مشخص وجود دارد که برای کسب درآمد از نشر کیندل آمازون است

۱- وارد کردن جزئیات کتاب در کیندل آمازون

الف) وارد کردن عنوان کتاب و اطلاعات اصلی آن در کیندل آمازون :
در این قسمت شما به مخاطبان خود می گویید که چقدر کتاب شما عالی است و چرا باید آنها کتاب شما را بخرند. می توانید جزئیاتی را برای این بخش آماده کنید. اما بسیاری از نویسندگان از موارد زیر برای پر کردن این بخش استفاده می کنند.
عنوان (اجباری) و زیرعنوان ها (اختیاری)
کاربران معمولا یک یک کتاب را از ظاهر و جلدش مورد قضاوت قرار می دهند حتی اگر یک کتاب دیجیتالی باشد. عنوان کتاب یکی از مهمترین عواملی است که در خرید کتاب شما توسط کاربران تاثیر می گذارد. برای انتخاب عنوان وقت بگذارید و مطمئن شوید که به اندازی کافی عنوان کتاب جذاب است تا در کاربران علاقه ایجاد کند و به اندازه ای بزرگ باشد که در نسخه های موبایل نیز بخوبی دیده شود. یک زیر عنوان خوب نیز می تواند منجر به ایجاد علاقه در مخاطب و تشویق به خرید کند.
نکته مهم دیگری که ممکن است ندانید این است که حتما سعی کنید چند سری از کتاب خود را ایجاد کنید و حداقل یک کتاب دومی نیز منتشر نمایید. بسیاری از مشتریانی که کتاب شما را می خرند حاضرند کتاب دیگری نیز از شما خریداری کنند و آمازون کار بسیار خوبی برای تبلیغ کتاب شما به خریداران انجام می دهد.
توضیحات
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که نویسندگان انجام می دهند این است که توضیحات خوب و طولانی برای تبدیل مرورگرها به خریدار نمی نویسند. کاربران کتاب شما را فقط به خاطر داشتن جلد خوب و عنوان جذاب نمی خرند. آنها نیاز دارند جزئیات کتاب شما را بدانند. اینکه چه چیزی دستگیرشان خواهد شد. چرا باید کتاب شما را از میان صدها یا هزاران کتاب دیگر موجود در دسته بندی شما بخرند. هر چه بیشتر توضیح دهید، فروش بیشتری خواهید داشت.
برخلاف یک کتاب فیزیک چاپی که فضا محدودی برای توضیح کتاب وجود دارد در کیندل آمازون فرصتی است تا در آن بتوانید توضیحاتی طولانی با ذکر جزئیاتی که به خواننده علاقمند کمک کند کتاب شما را بخرد وجود دارد. آمازون فضا زیادی برای بخش توضیحات می دهد و تنها تعداد کمی از نویسندگان از این مزیت استفاده می کنند. مطمئن شوید که توضیحات خوب به همراه مزایا و همه نکاتی که کاربرا برای خرید کتاب در آینده به آن نیاز دارد را می نویسید.
محدوده سنی و درجه
این بخش برای نوشتن کتاب های کودک ، رمان در بخش کیندل آمازون بسیار مهم است. برای کتاب های عیر تخیلی زیاد لازم نیست.
مشارکت کنندگان
نویسنده و دیگر همکارانش از قبیل ویرایش گر، تصویرگر، مترجم و تمام افرادی که کتاب را مورد بررسی قرار دادند را شامل می شود. به خاطر داشته باشید که اگر دوست ندارید می توانید از یک نام استفاده کنید.
زبان
این قسمت بخشی ازخود توضیحی است
دسته بندی
یکی از ترفندهایی که می توانید بکارگیرید این است که بجای اینکه یک دسته بندی بالاتر و عمومی تر یک زیر دسته بندی خاص و زیرمجموعه برای کتابتان انتخاب کنید. این کا کمک می کند تا کتاب شما رتبه بالاتری بگیرد و توسط افراد علاقمند به یک زیرمجموعه خاص جستجو و دیده شود که منجر به افزایش فروش خواهد شد. همزمان با افزایش فروش شروع به رتبه گرفتن در سایر رده های سطح بالاتر خواهید کرد.
ب) آپلود و پیش نمایش کتاب در کیندل آمازون قبل از نمایش کامل در سایت
آمازون یک سرویس مدیریت حقوق دیجیتالی به منظور جلوگیری از کپی غیرقانونی و سرقت ادبی ارائه می دهد. همچنین ابازاری برای پیش نمایش آنلاین پیشنهاد می دهد تا بتوانید با استفاده از آن کتابتان را همانند آنچه که مشتریان از طریق ipad, Kindele reader و سایر دستگاه های الکترونیکی دیگر می بینند مشاهده کنید. از طرفی شما می توانید با دانلود کردن ابزار پیش نمایشی از سایت پیش نمایشی از ایبوکتان را در دستگاه کیندل داشته باشید.

۲- مشخص کردن حقوق و جزئیات قیمت گذاری

الف) حقوق انتشارات کیندل آمازون را تایید کنید
طی فرآیند آپلود کردن کتابتان در کیندل آمازون دو جا از شما خواسته می شود تا حقوق خود را برای انتشار کتاب تایید کنید:
• تایید حقوق چاپ ( اینکه آیا کتاب شما یک محتوا اصل واریجینال است یا اینکه یک حوزه عمومی است؟)
• قلمرو و سرزمین نشرتان را تایید کنید
اگر خودتان کتابتان را منتشر می کنید به احتمال زیاد شامل حقوق محتوا کتاب هستید و از حقوق جهانی در مورد محتوا کتابتان برخوردارید. پس می توانید آن را در بازار جهانی ثبت کنید و فروش و حق امتیاز خود را از هر کشوری که آمازون در آن فعالیت می کند به حداکثر برسانید.
ب) قیمت گذاری کتابتان در کیندل آمازون و جزئیات حق امتیاز شما
گزینه حق انتخابتان را انتخاب کنید
قیمت کتابتان را به دلار انتخاب کنید و اجازه تبدیل ارز به سایر بازارها را بدهید. از طرفی می توانید برای هر یک از کشورهای واجد شرایط جداگانه قیمت گذاری کنید. در حال حاضر، آمازون قیمت گذاری محصولات شما را بین ۲٫۹۹ تا ۹٫۹۹ دلار در نظر می گیرد تا حداکثر ۷۰% حق امتیاز کسب کنید. شما می توانید قیمت های مختلفی را تست کنید تا ببینید کدام یک از آنها فروش و درآمد شما را به حداکثر می رساند. اما بهتر است قیمت گذاری شما در همین محدوده باشد تا اول اینکه حق امتیاز شما به حداکثر برسد و دوم اینکه تعداد فروش شما زیاد شود.
اگر چندین کتاب برای نشر دارید بهتر است قیمت اولین کتاب خود را پایین تر در نظر بگیرید تا خریداران بیشتری را جذب خود کنید تا بعدا همین خریداران کتاب های شما را با قیمت بالاتر بخرند. بعد از تثبیت اطلاعات ضروری تقریبا بعد از ۱۲ ساعت کتاب شما برای خرید آنلاین در دسترس است. حتی اگر نسخه چاپی برای فروش داشته باشد که عنوان کتاب و مشارکت دقیقا با نسخه دیجیتالی باشد آمازون بصورت خودکار بین نسخه چاپی و نسخه دیجیتالی پیوند می دهد ( اگر چنین اتفاقی نیفتاد می توانید از طریق بخش Author Central یا همان نویسنده مرکزی تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا کتابها را به یکدیگر وصل کنند).
آمازون سرویسی به شما پیشنهاد می دهد که از طریق آن می توانید به آسانی کتاب تان در کیندل را به نسخه فیزیکی چاپی تبدیل کنید. می توانید قیمت بالاتری را برای نسخه چاپی در نظر بگیرید. ارائه نسخه چاپی و کیندل کتابتان تعداد فروش و حق امتیاز شم ارا افزایش خواهد داد.
هر گونه تغییرات در محتوا کتاب از قبیل تصویر جلد، نام نویسنده باید ظرف مدت ۴۸ ساعت در وبسایت آمازون انجام شود. توجه داشته باشید که این تغییرات ممکن است ادامه داشته باشد و بخش های دیگر صفحه جزئیات مانند نظرات مشتری ممکن است به زمان بیشتری برای به روز رسانی نیاز داشته باشد.
یکی از ویژگی های جالب انتشار کتاب دیجیتالی در کیندل آمازون این است که حتی بعد از آپلود کردن و آماده شدن برای فروش در صورتی که خطای چاپی، دستوری وجود داشته باشد می توانید برگردید و کتابتان را به درستی مجددا اصلاح کنید و نسخه اصلاح شده را دوباره بارگذاری نمایید.
انتشار کتاب از طریق پلت فرم مستقیم کیندل آمازون یکی از راه های کسب درآمد آنلاین است.

اگر این مطلب براتون مفید بود و دوست داشتید میتونید به ما کمک کنید تا مطالب بیشتری برای شما تولید کنیم. ممنون از همراهی شما

3.8/5 (6 Reviews)

5 دیدگاه دربارهٔ «چطور کتابتان را در کیندل آمازون منتشر کنید و درآمد دلاری داشته باشید»

 1. سلام. سوالم این که می توان کتاب دست دومی را که خود ننوشته اید و در بازار پیدا کرده اید بصورت ای بوک در سایت آمازون بفروشید؟؟ آیا باید از ناشر آن اجازه گرفت؟؟؟ آیا می توان کتاب های قدیمی را که انتشارات آن دیگر نیست یا معلوم نیست را به این صورت منتشر کرد؟؟؟
  ممنون

  1. سلام، به نظر این موضوع می تونه براتون بار حقوقی داشته باشه، پیشنهاد ما این هست که با یک وکیل یا یک شخصی که به حوزه حقوقی آشنایی داره مشورت کنید. موفق باشید

 2. سلام
  من کتابم سال ۹۷ چاپ شده و به صورت دوزبانه ( فارسی- انگلیسی) چاپ شده
  الان می خوام تو سایت آمازون منتشرش کنم
  علاوه بر نکاتی که شما ذکر کردید؛ چطوری باید اقدام کنم ( یعنی مراحلش و هزینه ش و بحث شماره حساب و …).
  بعد اینکه تحریم نظام بانکی جمهوری اسلامی آیا مشکل آفرین هست در این خصوص ؟

  1. سلام خدمت شما
   به علت تحریم ها نمیتونید از ایران مستقیم کار کنید و باید شخصی را در خارج از کشور داشته باشید تا بتونید از اطلاعات اون شخص استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *