افزونه سئو کروم

15 تا از بهترین افزونه های کروم که یک متخصص سئو نمی تواند بدون آن زندگی کند

زمان مطالعه: 7 دقیقه

پلت فرم های سئو بخش جدایی ناپذیر از روال کاری هر یک از متخصصان سئو است. این متخصصان در تجزیه و تحلیل محتوا، بخش فنی و همچنین جستجو کلمات کلیدی باید به خوبی عمل کنند. خبر خوبی که برای شما دوست عزیز دارم این است که مرورگر اینترنت می تواند به شما در حل بسیاری از مسائل مربوط به سئو کمک کند.
بسیاری از ابزارهای سئو افزونه هایی برای مرورگر ارائه کردند که به افراد کمک می کند تا هر چه سریعتر بتوانند از طریق آن به داده های مورد نیازی صفحه ای که به دنبال تجزیه و تحلیل آن هستند دست یابند.

در این مقاله 15 مورد از بهترین افزونه های کروم که تجزیه و تحلیل سایت را برای متخصصان سئو آسان می کند لیست کرده ایم.

1- SimilarWeb

افزونه SimilarWeb برای همه افراد به ویژه برای بازاریابی دیجیتال لازم است. این ابزار پارامترهای کلیدی هر وبسایت از جمله ترافیک، داده های تعاملی، منابع ترافیک و بسیاری از اطلاعات دیگر را در اختیارتان قرار می دهد.
این افزونه برای بررسی و تجزیه و تحلیل رقبا بسیار مفید است. تنها با یک کلیک می توانید به آمار هر وب سایتی دسترسی داشته باشید.
ابزار Similar Web داده های زیر را در اختیار کاربران ارائه می دهد:
• بازدید ماهانه
• میانگین مدت زمان بازدید
• تعداد صفحات در هر بازدید
• نرخ پرش
• منابع ترافیکی
• کشورهایی که بیشترین میزان ترافیک ورودی را داشته اند

2- Tag Assistant

افزونه Tag Assistant به کاربران کمک می کند تا تا نصب صحیح برچسب یا همان tag های مختلف گوگل از جمله Google Tag manager، Google Analytics و غیره را بررسی کنند. همچنین برای بررسی مسائل آنلایتیک با سایر کدهای پیگیری (tracking codes) از جمله adwords مفید است.
اگر به هر صفحه بروید و ابزار Tag Assistant را فعال کنید می توانید به لیست برچسب یا همان tagهای آن صفحه دسترسی داشته باشید. اگر مشکلی در صفحه وجود داشته باشد رنگ این افزونه تغییر می کند و اگر روی آن کلیک کنید توضیحی در مورد مشکل موجود می دهد.

3- Serpstat SEO & Website Analysis Plugin

این افزونه تنها با یک کلیک بررسی عمقی سئو سایت را آسان می کند. با کمک افزونه Serpstat می توانید چندین پارامتر سئو یک صفحه را یکجا بررسی کنید. این پارمترها شامل پارمترهای on-page seo یا همان سئو داخلی سایت، تجزیه و تحلیل صفحه، تجزیه و تحلیل دامنه است.
گزارش پارمترهای on-page seo شامل موارد زیر است:
• اطلاعات کلی در مورد حافظه پنهان یا همان کش گوگل، سرعت صفحه، تاریخ راه اندازی سایت و غیره است.
• اطلاعات متا تگ ها از جمله تگ عنوان (title)، دسکریپشن یا توضیحات (description)، فاوایکن (favicon) و غیره است.
گزارش بخش تجزیه تحلیل صفحه شامل موارد زیر است:
• 10 کلمه کلیدی اصلی که سایت با آن رتبه گرفته را نشان می دهد. همچنین اطلاعات آدرس URL صفحات رتبه گرفته با آن کلمه کلید خاص، موقعیت یا position رتبه، تبلیغات کلیکی یا همان CPC ارائه می دهد.
• تعداد رقبا برای آدرس URL مورد نظر را می دهد
• تعداد کلمات کلیدی که سایت با آن رتبه گرفته را مشخص می کند
• تعداد کلمات کلیدی گم شده و از دست رفته را مشخص می کند
گزارش بخش تجزیه و تحلیل دامین شامل مواردی از قبیل ترافیک، تعداد کل کلمات کلیدی، کلمات کلیدی بهبود یافته و کاهش یافته است.

4- Google Analytics URL Builder

این افزونه به شما کمک می کند تا با افزودن پارامترهای UTM میزان عملکرد کمپین های خود در Google Analytics را بررسی کنید. همچنین موجب صرفه جویی در زمان در مواقع ایجاد تگ های URL پشت سر هم است.

5- BuzzSumo

این افزونه اطلاعاتی در مورد عملکرد صفحه در شبکه های اجتماعی به کاربران ارائه می دهد. با کمک این افزونه می توانید معیارهای تعامل و بک لینک هایی که صفحه مورد نظر ایجاد کرده است را ببییند. این ابزار برای بررسی و تجزیه و تحلیل فرمت های مختلف محتوا با بالاترین عملکرد و همچنین آن دسته محتوا سایت مورد نظر که بیشترین میزان اشتراک را داشته اند، مفید است.

6- WooRank

این افزونه کروم به بررسی جامع سئو در بخش های سئو موبایل، سئو محلی و مسائل مربوط به قابلیت استفاده یا همان usibility را تحت پوشش قرار می دهد. شما تنها با کلیک بر روی آیکون WooRank می توانید لیستی از امتیاز کلی عملکرد بازاریابی صفحه را مشاهده کنید. همچنین یک چک لیست بازاریابی که اولویت هایی که شما باید آن را بهینه کنید مشخص می کند. در زیر این چک لیست داده های جامعی در مورد سئو داخلی
(On-page SEO)، بک لینک ها، پارامترهای تعامل در شبکه های اجتماعی و این قبیل نشان می دهد.

7- SEO TextOptimizer

این افزونه سئو بر محتوا صفحه تمرکز می کند. به عبارتی کیفیت متن را ارزیابی می کند. سپس تخمین می زند که موتورهای جستجو چگونه متن را غنی بررسی می کنند و آن را مورد هدف قرار می دهند. به همین منظور نکاتی برای بهبود محتوا پیرامون کلمه کلیدی مورد نظر ارائه می دهد. این افزونه همچنین این امکان را به شما می دهد تا برای صفحات جدید کلمات کلیدی درست را جمع آری کنید. عبارت مورد نظرتان را در قسمت جستجو وارد کنید.سپس لیستی از کلمات کلیدی که به رتبه بندی صفحه شما برای موضوع کمک خواهد کرد ارائه می کند. این ابزار گزارشات خود را بر اساس تجزیه و تحلیل صفحاتی که رتبه های بالایی پیرامون کلمه کلیدی مورد نظر شما دارند انجام می دهد.

8- Keyword Everywhere

این افزونه اطلاعاتی از قبیل میزان جستجو، CPC کلمات کلیدی مورد نظر که در گوگل ، آمازون، یوتیوب و غیره جستجو می کنید نمایش می دهد. با کمک این افزونه می توانید با تایپ کردن کلمه کلیدی در قسمت جستجو گوگل میزان جستجو کلمه کلیدی مورد نظر، تبلیغات کلیکی CPC و نمره رقبا را مشاهده کنید. همچنین لیستی از کلمات کلیدی پیشنهادی در هنگام جستجو یک عبارت خاص در گوگل دریافت خواهید کرد. هنگامیکه نتایج جستجو برای کلمه کلیدی مورد نظرتان را می بینید. ابزارک این افزونه با لیستی از کلمات کلیدی پیشنهادی در قسمت راست صفحه ظاهر می شود. این ابزارک شامل کلمات کلیدی مرتبط با عبارتی است که در گوگل وارد کرده اید.

9- User-Agent Switcher

با کمک این افزونه می توانید بفهمید که صفحه شما به مرورگرهای مختلف چگونه واکنش می دهد. شما می توانید مرورگر پیش فرض خود را تعیین یا اضافه کنید.

10- Window Resizer

با کمک این افزونه می توانید پنجره مرورگر خود را کوچک کنید تا ببینید صفحات سایت شما در دستگاه های مختلف همچون گوشی های هوشمند، تبلت، دسکتاب در سایزهای مختلف صفحه نمایش چطور دیده می شوند. در این افزونه می توانید میزان رزولوشن را سفارشی کنید. همچنین می توانید اندازه پنجره، موقعیت آن را تنظیم کنید و ابعاد جدیدی به پنجره اعمال نمایید.

OpenLink Structured Data Sniffer -11

این افزونه )برای مرورگرهای Mozilla Firefox و Operaنیز موجود است) متا داده های ساختاری که در اسناد HTML بکار رفته است را نمایش می دهد. افزونه OpenLink Structured Data Sniffer میکرودیتا، RDF/XML، RDFa، JSON-LD، Turtle و POSH را پشتیبانی می کند.

12- Check My Links

این افزونه صفحه مورد نظر را بررسی کرده و لینک های شکسته را شناسایی می کند. اگر بر دکمه این افزونه کلیک کنید به سرعت تمامی لینک های صفحه را تست کرده و لینک های معتبر و شکسته را مشخص می کند.

13- Majestic Backlink Analyzer

این افزونه اطلاعاتی در مورد بک لینک که از پایگاه داده سایت Majestic گرفته شده است به شما ارائه می دهد. خلاصه این گزارش بصورت رایگان در دسترس است. این گزارش شامل موارد زیر است:
• تعداد لینک ها
• تعداد دامنه های اصلی
• معیارهای Trust Flow و Citation Flow
• نمودار دامن های ارجاعی یا همان Referring domains
• نمودار تاریخچه بک لینک
اگر می خواهید اطلاعات بیشتر و جامع تری در مورد انکر تکست ها، منابع URLها بدست بیاورید باید در سایت Majestic مبلغی بپردازید و کاربر آن شوید تا از سایر خدمات آن بهره مند شوید.

14- NoFollow

اگر به دنبال فرصتی برای لینک بیلدینگ هستید حتما این افزونه را استفاده کنید. این افزونه صفحه را مورد بررسی قرار داده و تمام لینک های نو فالو آن را با رنگ قرمز مشخص می کند. همچنین متا تگ های “no index” و “no follow” را شناسایی می کند.

15- Redirect Path

این افزونه تمامی ریدایرکت های آدرس URL انتخابی به آدرس URL مقصد را مشخص می کند. اگر شما قصد تجزیه و تحلیل سایت رقبا را دارید با کمک این افزونه می توانید زنجیره ریدایرکت رقبا را فالو کرده و تمام بک لینک هایی که به هر یک از URLها اشاره دارند را پیدا کنید. علاوه بر این، این افزونه برای پیدا کردن مشکلات ریدایرکتی که در سایت رخ می دهد نیز بسیار مفید است.

نتیجه گیری

15 افزونه کروم وجود دارد که کار سئو شما را آسانتر می کند. افزونه ها را متناسب با هدفتان انتخاب و بصورت روزانه بکار گیرید تا کارایی بیشتری داشته باشید.

5/5 (1 Review)

3 دیدگاه دربارهٔ «15 تا از بهترین افزونه های کروم که یک متخصص سئو نمی تواند بدون آن زندگی کند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *