سئو تضمینی چیست

خدمات سئو تضمینی | چرا سئو تضمینی کار نمی‌کند؟!

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

سئو، جزء مهم برنامه بازاریابی کسب و کار شماست. رتبه خوب در موتور جستجو، ترافیک و مشتریان بیشتری برای کسب و کارتان فراهم می‌کند. همه دوست دارند به این نقطه برسند و رقابت نیز بسیار بالا است. از این رو، آژانسی که ادعای خدمات سئو تضمینی می‌کند، ممکن است برای شما جالب و قابل توجه باشد اما این را هم بدانید که این ادعا‌ها قبل از اینکه سودی داشته باشد، ممکن است به کسب و کارتان ضرر برساند.
در این مطلب می‌خواهیم بگوییم چرا سئو سایت تضمینی کلاه‌ برداری است؟ و چرا نباید آنها را انتخاب کنید؟

اگر نیاز به یک متخصص سئو دارید، با ما تماس بگیرید و یک پیشنهاد و مشاوره رایگان سئو از نیشاوب دریافت کنید:

۰۹۹۰۹۱۵۵۰۱۵ – ۰۱۱۴۴۴۲۰۵۶۴

خدمات سئو تضمینی چیست؟

سئو تضمینی یعنی خدمات سئو‌ که حتما به شما نتیجه دلخواه و خاصی را ارائه می‌دهد، به عبارتی رتبه اول یا صفحه اول برای چندین کلمه کلیدی.
بنابراین وقتی شرکتی حرف از سئو تضمینی می‌زند، به شما قول بازگشت هزینه سئو یا کار رایگان سئو در برابر عدم بدست آوردن نتیجه در مدت زمان معینی را می‌دهد. همچنین ممکن است که وعده افزایش مثلا ۳۰ درصدی ترافیک سایتتان را در مدت کوتاهی بدهد. حتی اگر تجربه بالایی هم داشته باشند، تضمین نتایج به سادگی ممکن نیست.

نکته: وقتی از سئو تضمینی صحبت می‌شود، مقصود اصول سئو، گزارش سئو یا… در فرایند کار نیست. بلکه به ضمانت کردن رتبه اول در صفحات گوگل اشاره داریم.

چرا باید از خدمات سئو تضمینی شرکت‌ها اجتناب کرد؟

چرا سئو تضمینی سایت کار نمی‌کند

کلمه ضمانت، حس خوبی می‌دهد و شاید وسوسه انگیز هم باشد که با کسی که به شما گارانتی می‌دهد، کار کنید.
با این وجود خدمات سئو تضمینی شاید با ریسک‌هایی همراه باشد. بسیاری از شرکت‌ها نتایج ضعیفی که برای کسب و کار شما سودی ندارد بلکه شاید ضرر هم داشته باشد، بدست می‌آورند. اما دلایل این اتفاق چیست؟

۱- موتور جستجو (گوگل) در مورد سئو تضمینی هشدار می‌دهد. این دلیل یکی از مهم‌ترین آنهاست که خود گوگل شفاف به شما هشدار داده که با سئوکاری که به سئو تضمینی سایت اشاره دارد، کار نکنید. چون هیچ کس نمی‌تواند رتبه ۱ را تضمین کند.

۲- کاری که قابل کنترل نیست، گارانتی ندارد. شرکت های سئو نمی‌توانند به طور مستقیم رتبه بندی‌ها را کنترل کنند. فاکتورهای زیادی در رتبه گرفتن نقش دارد. گوگل نکاتی در مورد الگوریتم‌ها برای رتبه بندی ارائه می‌دهد، اما الگوریتم‌ها هم همواره در حال تغییر و به روزرسانی هستند.

۳- دلیل دیگر برای اجتناب از شرکت‌های سئو تضمینی، فعالیت سایر سایت‌ها یا رقبا و همینطور میزان اعتبار و شهرت شرکت شما است. اگر سایت شما تازه شروع کرده باشد، در مقابل رقبایی با اعتبار و تمام‌ کارهایی که انجام می‌دهند، رتبه گرفتن کار بسیار سخت و غیرقابل پیش بینی است.

۴- سئو تضمینی شاید همراه با سئو کلاه سیاه باشد. برخی شرکت‌ها از تکنیک‌های خلاف قوانین گوگل با عنوان سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند تا الگوریتم گوگل را فریب دهند. مثلا خرید لینک، پنهان کردن کلمات کلیدی در محتوا با متن نامرئی. این تکنیک‌ها در کوتاه مدت شاید جواب دهند اما امروزه گوگل هوشمندتر شده و این کارها با جریمه‌های همراه خواهد بود. یکی از جریمه‌ها پایین آمدن رتبه سایت یا حتی نمایش ندادن سایت شماست.

سئو یک استراتژی بلند مدت است و نمی‌توان در کوتاه مدت رتبه خوبی گرفت. از این رو شرکتی که سئو تضمینی را ادعا می‌کند، احتمالا از تکنیک‌های مخالف الگوریتم گوگل استفاده می‌کند و این موضوع بعدا برای سایت شما مشکل ایجاد می‌کند.


۵- رتبه بالا تضمین موفقیت نیست. سئو تضمینی سود کمی برای کسب و کارتان دارد. شرکت‌های سئو می‌دانند که چه کلماتی راحت‌تر رتبه می‌گیرند و چه کلماتی سخت‌تر، بنابراین کلمات آسان‌تر را انتخاب و سایت شما در آن کلمات هم رتبه خوبی می‌گیرد اما آیا برای شما سودی هم داشت؟ آیا خرید از محصولات و خدمات شما افزایش پیدا کرد؟
رتبه گرفتن به تنهایی کافی نیست، باید روی کلمات و صفحاتی کار شود که بازگشت سرمایه خوبی هم داشته باشد. احتمال خرید را هم بالا ببرد.

۶- استراتژی سئو به یک اندازه کار نمی‌کند. رتبه بندی به رقابت در صنعت کسب و کار شما، موقعیت مکانی، کلمات کلیدی انتخاب و… بستگی دارد. بهتر است که هر کسب وکاری یک استراتژی سئوی سفارشی مطابق نیاز و اهداف خود داشته باشد.

۷- اصول سئو اشتباه به کسب و کار شما آسیب می‌زند. مثلا اگر شما با آن شرکت نتیجه نگیرید، به سراغ شرکت دیگری می‌روید اما قطعا شما زمان و هزینه‌ای را از دست داده‌اید. یا حتی جریمه شده باشید.

همه این‌ها یعنی سئوکارهای حرفه‌ای می‌توانند تا جایی که امکان دارد، صفحات شما را در SERP بالا آورده، اما قطعا عواملی هم تاثیرگذار است، پس خدمات سئو تضمینی درست نیست و حتما به کسب و کارتان ضرر می‌رساند.

گوگل در مورد شرکت‌های سئو چه می‌گوید؟

شرکت‌های سئو که خدمات خدمات سئو تضمینی دارند، معمولا شامل موارد زیر است:
♦ رتبه بندی تضمینی برای کلمات کلیدی بسیار آسان
♦ کپی رایتینگ ضعیف
♦ استفاده از جستجوی پولی
♦ تکنیک های خطرناک لینک سازی
♦ خدمات یکسان برای همه
♦ خدمات سئو برون سپاری
♦ تکنیک‌های فریبکارانه سئو

بیانیه رسمی گوگل در مورد انتخاب یک شرکت سئو را بخوانید که در آن آمده است: مراقب سئوکارانی باشید که ادعا می کنند رتبه بندی را تضمین می‌کنند.

چگونه باید یک آژانس سئو حرفه‌ای انتخاب کنید؟

با این اوصاف اگر سئو تضمینی وب سایت توجه نکنیم پس چطور یک شرکت سئو انتخاب کنید؟ در این بخش چند نکته برای انتخاب یک آژانس SEO که در رشد سایت کسب وکارتان مفید است، نام می‌بریم:

۱- دانش و آموزش: اگر شرکتی به شما اطلاعاتی شفاف در مورد سئو می‌دهد یا به سوالات شما پاسخ می‌دهد، می‌توانند نشانه خوبی باشد.

۲- استراتژی سفارشی و همسو با اهداف شما: شرکت‌ها باید کسب و کارها را بشناسند، تا استراتژی منحصربه‌فرد برای کسب و کار شما بچینند. بعد از صحبت با شما، معمولا باید تحقیق‌هایی در مورد کسب و کار انجام دهند. به چالش‌ها، نیاز، اهداف شما آگاه شوند. تا بتوانند این کار را انجام دهند.

۳- ارائه داده‌های واضح برای تصمیم گیری: در کنار ایجاد یک برنامه سفارشی، باید با اطلاعاتی که بدست آوردند به شما بگویند چرا همچین انتخاب‌های دارند.

۴- گزارش نتایج: یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب شرکت سئو حرفه ای به شما کمک می‌کند، ارائه منظم گزارش کار است.

۵- تجربه و نمونه کار: شرکتی که سابقه فعالیت طولانی دارد، توانایی بالاتری نسبت به سئو دارد و قطعا بهتر می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند. این شرکت‌ها معمولا به سئو تضمینی اشاره‌ای ندارند. نمونه کارها می‌تواند به شما نشان دهد که انها چه کردند و چه تجربه موفقی دارند.

خدمات سئو نیشاوب

آیا به دنبال یک آژانس سئو قابل اعتماد، حرفه‌ای و باتجربه هستید؟ نیشاوب با سابقه بیش از ۱۰ سال فعالیت در این حوزه، سئو سایت‌ فروشگاهی، املاک و… توانسته به کسب وکارها کمک کند. تکنیک‌هایی که ما به کار می‌بریم، به دور از هر گونه روش سئو کلاه سیاه است و به طور کلی اساس سئو ما بر مبنای الگوریتم گوگل است. برای اطلاع از خدمات سئو نیشاوب لینک زیر را باز کنید تا از فعالیت ما باخبر شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان سئو با ما تماس بگیرید: ۰۹۹۰۹۱۵۵۰۱۵ – ۰۱۱۴۴۴۲۰۵۶۴

حرف پایانی

تنها با آژانس‌هایی که برآورد واقعی از بهبود سایت دارند، کار کنید. کسی نمی‌تواند به شما قاطعانه بگویند وب سایت شما به کجا خواهد رسید. کسی کنترلی روی سئو ندارد و تنها گوگل می‌داند چطور یک صفحه رتبه می‌گیرد. سئو پیچیده است. بنابراین برای انتخاب یک سئوکار حرفه ای وقت بذارید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *