سئو محلی چیست

سئو محلی چیست؟ اهمیت سئو لوکال برای کسب و کارهای کوچک

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اگر کسب و کار کوچکی هستید، برای رشد کسب و کار و بازاریابی باید سراغ مشتری‌ها محلی بروید.
یابه طور کلی اگر دوست دارید رفت و آمد فروشگاه حضوری شما، سفارش‌های آنلاین، رزور نوبت کیلینیک و… زیاد شود، باید مشتری‌های محلی را جذب کنید. جستجوی محلی بخشی از هر استراتژی سئو است که مشتریان را در یک منطقه، شهر یا محله خاص هدف قرار می‌دهد. به عبارتی سئو محلی برای بهبود رتبه بندی و دیده شدن در نتایج جستجوی محلی مثل نقشه محلی گوگل عمل می‌کند.

آیا برای کسب و کار خود به سئو محلی احتیاج دارید؟
برای پاسخ به این سوال باید بدانید که چه کسانی از کسب وکار شما سود می‌برند؟ چرا باید سئو لوکال را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید؟

در این مقاله از اهمیت سئو لوکال و هر چیزی که برای شروع باید از local seo بدانید، صحبت شده است.

سئوی محلی چیست؟

سئو محلی تکنیکی برای بهینه سازی کسب و کارها است تا در نتایج محلی بهتر دیده شوند. یک دسته بندی در سئو است مکان خاصی را هدف قرار می‌دهد. این استراتژی برای زمانی که کاربر دنبال نتایجی فقط از یک منطقه است، مناسب است. در واقع سئو محلی جستجوهای یک منطقه را جدا می‌کند. یک کسب و کار محلی باید به دنبال رتبه بندی محلی باشد.
مثلاً شما رستورانی سنتی در شهر بابلسر دارید، هدف این است که هر زمان مشتری به دنبال یک رستوران سنتی است شما را در گوگل پیدا کند.
کاری که یک سایت برای سئو محلی انجام می‌دهد به این صورت است: کلمه کلیدی رستوران سنتی است، اما گوگل فقط نتایج آن شهر که کاربر جستجو کرده نشان می‌دهد. البته اگر سئو لوکال به درستی انجام شده باشد این نتایج حاصل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سئو چقدر زمان می‌برد؟

چرا جستجوی محلی مهم است؟

اهمیت سئو محلی در کسب و کارهای کوچک

برای اثبات اهمیت سئو لوکال بهتر است، چند آمار دهیم:
♦ با گفته خود گوگل ۷ درصد از افرادی که در گوشی هوشمند جستجو محلی دارند و حدود ۲۸ درصد از این جستجو منجر به خرید می‌شود.
حدود ۳۰ درصد از جستجوها مربوط به مکان است.

♦ یک نظرسنجی سئو محلی نشان داد که ۸۲ درصد از مصرف کنندگان در طول یک جستجوی محلی، نظرات آنلاین کسب و کارها را مطالعه می کنند و قبل از تصمیم گیری، نزدیک به ۱۴ دقیقه را صرف این کار می‌کنند.

♦ در سرتاسر جهان، ۷۴ درصد از خریداران درون فروشگاهی که جستجوی خود را قبل از رسیدن فیزیکی به فروشگاه انجام دادند، گفتند که عباراتی مانند، نزدیکترین فروشگاه در شهر نزدی آنها و… (اطلاعات محلی) را جستجو می‌کنند.

♦ ۸۳% از جستجوگران از جستجوی گوگل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل اطراف استفاده می‌کنند. ۵۵ درصد از نقشه های گوگل، ۴۴ درصد از نقشه های اپل، ۳۹ درصد به یاهو و ۳۱ درصد بینگ استفاده می‌کنند.
همه این آمارها از اهمیت سئو محلی خبر می‌دهد.

همچنین سئو محلی یک کسب و کار به دلایل زیر چالش برانگیز است:
۱- افزایش استفاده از تلفن همراه زیرا مردم بیشتری از موبایل خود برای یافتن کسب وکارهای نزدیک خود استفاده می‌کنند.
۲- کسب و کارهایی که ارزش سئوی محلی را می‌دانند، نتایج را رقابتی‌تر می‌کند.

چگونه گوگل رتبه محلی را تعیین می‌کند؟

کار گوگل ارائه بهترین نتایج مطابق جستجو است. با تشخیص الگوریم گوگل مبنی بر محلی بودن جستجو شما، پاسخ‌های لوکالی پیشنهاد می‌دهد. طبق گفته گوگل، سه دسته اصلی از عوامل رتبه بندی محلی عبارتند از:

۱- ارتباط
ارتباط به این موضوع اشاره دارد که نمایه کسب‌وکار محلی تا چه حد با آنچه که شخص جستجو می‌کند، مطابقت دارد. اطلاعات کامل و دقیق کسب و کار را اضافه کنید تا به گوگل کمک کنید تا کسب و کار شما را بهتر درک کند و نمایه شما را با جستجوهای مرتبط مطابقت دهد.

۲- فاصله
فاصله از نظر گوگل یعنی: هر نتیجه جستجوی از مکان مورد استفاده در جستجو چقدر فاصله دارد. اگر کاربر مکانی را در جستجوی خود مشخص نکند، گوگل فاصله را بر اساس اطلاعاتی که در مورد مکان او می‌داند، محاسبه می‌کند.

۳- امتیاز و برتری
به شناخت گوگل از آن کسب و کار برمی‌گردد. شاید پیچیده‌ترین فاکتورها رتبه‌بندی محلی باشد، زیرا الگوریتم‌های جستجو سعی می‌کنند برتری آفلاین را نیز در معادله لحاظ کنند.

طبق نظرسنجی، کارشناسان مهمترین فاکتورهای رتبه‌بندی در سئو محلی را موارد زیر می‌دانند:
کلمات کلیدی در عنوان فهرست
نزدیکی آدرس کسب و کار به مکان جستجوگر
آدرس فیزیکی در شهر جستجو
رتبه بندی ستاره های عددی بالا
کیفیت و اعتبار پیوندهای ورودی به دامنه مرتبط
کلمات کلیدی در بررسی های بومی گوگل
صفحه GMB

بیشتر بخوانید: قیمت سئو سایت چقدر است؟

سئو محلی برای چه کسانی مفید است؟

برای همه کسب و کارهای که در یک منطقه با مشتری تعامل دارند، سئو محلی مناسب است و این شامل مشاغل خدماتی، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، بانک، شرکت ساختمانی و… می‌شود. به طور مثال، فردی به دنبال یک متخصص قلب در شهر خود است، احتمالا عبارت پزشک متخصص پوست در بابل را جستجو می‌کند، چون قطعا بیشتر مردم دوست ندارند مسافت زیادی را برای ملاقت با پزشک طی کنند. شاید مجبور شوند در دفعات مختلف این ملاقات را تکرار کنند.

چند کسب و کار که از سئو محلی سود بیشتری می‌برند، می‌توان از مشاغل زیر یاد کرد:
مشاغل خدماتی مثل بازسازی خانه
صنعت پزشکی
مشاور املاک
رستوران ها
و…

آیا افرادی هم هستند که از سئو محلی سودی ببینید؟ باید گفت بله! کسب و کاری مثل فروشگاه اینترنتی جزء مشاغلی هستند که اتفاقاً دوست ندارند، اطلاعات محلی به اشتراک بگذارند چون استراتژی خوبی برای بازاریابی آنها نیست.

بیشتر خوانید: سئو سایت مشاور املاک

جستجوی محلی می‌تواند جستجوی صوتی نیز باشد!

اکنون که همه به تلفن‌های هوشمند دسترسی دارند، جستجوی صوتی در گوگل نیز برای یافتن اطلاعات محلی مناسب است. مثلا با زدن میکروفن گوگل، بگویی: دکتر قلب در بابل یا هر چیزی که به دنبال آن هستید، نتیجه مورد نظر را به ساره‌تر از تایپ کردن نشان می‌دهد. این یک راه عالی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی دارای هدف محلی هستند. اگر کسب و کار شما یک تجارت محلی و خدماتی است، مانند رستوران، وکیل، تغییرات کلیدواژه را با لحن و تمرکز گفتگو امتحان کنید. ممکن است از حجم جستجویی که می توانید با انجام تحقیقات کلمات کلیدی به این روش به دست آورید شگفت زده شوید.

چگونه یک سایت را برای جستجو محلی بهینه کنید؟

چگونه سئو لوکال کار می‌کند؟

برای سئو محلی کارهای مختلفی هست که می‌شود انجام داد، مانند محتوا، لینک سازی، سئو فنی سایت. در اینجا لیستی از موارد سئو محلی نام برده شده است:

۱- در مرحله نخست باید محل کسب وکار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید. هر اطلاعی از آدرس و کدپستی…
۲- در اقدامی دیگر برای سئو محلی باید، صفحه Google My Business (GMB)را بهینه کنید. در این صفحه باید اطلاعات کاملی از نام، مشخصات کسب و کار خود را وارد کنید. این صفحه یک لیست تجاری از گوگل دارد. اگر کسب‌وکار شما سال‌هاست کار می‌کند، احتمال زیادی وجود دارد که فهرستی از قبل ایجاد شده باشد.
اگر نه باید فرم را پر کنید و اطلاعات مرتبط مانند نام کسب و کار، آدرس، شماره تلفن، دسته کسب و کار و سایت کسب و کار را تکمیل کنید. اطلاعاتی که وارد می‌کنید در هر پلتفرمی، از وب‌سایت شما گرفته تا همه فهرست‌های آنلاین دیگر، باید یکسان باشد.

هنگامی که نمایه GMB خود را ذخیره کردید، باید فهرست خود را از طریق ایمیل یا پیامک در گوگل تأیید کنید. یک یا دو هفته دیگر کارتی با کد تأیید برای شما پست می شود.
اکنون در صفحه می‌تواند:
• ساعات کاری خود را اضافه کنید. اینطوری مشتریان شما می دانند چه زمانی با شما تماس بگیرند یا به فروشگاه شما مراجعه کنند.
• توضیحات خود را بهینه کنید. خلاصه ای کوتاه از کسب و کار خود ارائه دهید.
• فهرست کسب و کار دارای یک بخش گالری است که برای نشان دادن کسب و کار شما نیز استفاده می شود. تصویر حرفه‌ای قرار دهید.
• فهرست‌ها همچنین به شما امکان می‌دهد مخاطبان خود را از طریق پست‌ها به‌روزرسانی کنید. جدا از صفحات رسانه‌های اجتماعی، گوگل به‌طور خودکار پست‌ها و به‌روزرسانی‌ها را هنگامی که کاربر در فهرست شما پیمایش می‌کند، نشان می‌دهد.

۳- بررسی سئو محلی با بهینه سازی صفحات سایت خود از طریق کلمات کلیدی محلی. یعنی در ادامه کلمات کلیدی موقیت جغرافیایی را اضفه کنید. در توضیحات متا، عنوان، سئو تایتل و… لینک سازی داخلی به صورت محلی نیز از روش های سئو لوکال است.
روش سئو داخلی محلی با سئو درونی معمول یکی است، فقط باید مطابق کلمات کلیدی و ساختار محلی بهینه شوند.

برای اجرای سئو محلی کسب و کار نوپا خود همین الان با ما تماس بگیرید. مشاوره رایگان سئو نیشاوب پاسخگوی همه سوالات شماست:

شماره تماس: ۰۱۱۴۴۴۲۰۵۶۴ – ۰۹۹۰۹۱۵۵۰۱۵

بیشتر بخوانید: سئو سایت چند زبانه + نکات مهم

حرف آخر

سئو محلی از هر زمان دیگری بیشتر مورد توجه است، زیرا در حفظ ثبات و ایجاد موقعیت کسب و کار شما بسیار مهم است. برای این کار می‌توانید از یک سئوکار حرفه‌ای کمک بگیرید. هدف اصلی این است که تا حد امکا توسط افراد زیادی در یک منطقه خاص پیدا و دیده شوید. بهبود سایت شما چه از نظر فنی، سئو داخلی و خارجی برای این هدف اهمیت دارد.
اگر سوالی و نکته‌ای در مورد این مطلب دارید، حتما برای ما پیام بگذارید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *