نحوه فروش آنلاین جداول چاپی دیجیتالی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا به دنبال راهی برای کسب درآمد نامحدود در اینترنت هستید؟ یکی از روش هایی که می توانید کسب درآمد آنلاین از آن داشته باشید ایجاد و فروش آنلاین جداول چاپی دیجیتالی است. در ادامه این مقاله همه نکاتی که برای ایجاد جداول چاپی و فروش آنلاین در اینترنت باید بدانید، آموزش داده شده است.

جداول چاپی چیست؟

جداول چاپی یا همان printables از اسمش پیداست; اسناد قابل چاپی هستند که توسط مصرف کننده ها استفاده می شوند. امروزه بسیاری افراد به دنبال سازماندهی و برنامه ریزی کردن کارهایشان هستند. آنها معمولا از جداول چاپی برای آسانتر کردن و ساماندهی کارهای خود استفاده می کنند. شما می توانید از جداول چاپی برای کارهای زیر استفاده کنید:

 • تقویم برنامه ریزان
 • برنامه ریزی پروژه ( از قبیل برنامه ریزی کسب و کارهای شبکه های اجتماعی، برنامه ریزی برای رسیدگی به تعمیرات خانه )
 • برنامه ریزی برای وعده های غذایی
 • برنامه ریزی مالی
 • برنامه ریزی برای رژیم غذایی یا تناسب اندام
 • پیگیری اموری از قبیل کاهش وزن، باز پرداخت بدهی
 • مجلات
 • چک لیست ها
 • کتابهای درسی
 • قالب ها

اگر فردی هستید که معمولا قبل از انجام هر کاری لیستی از آنها برای خودتان تهیه می کنید یا سیستمتان برای برای سازماندهی پروژه، ایده و کارهایی که باید انجام دهید استفاده می کنید، باید بگم که شانس ایجاد جداول چاپی و فروش انلاین آن را خواهید داشت.

دلایل ایجاد جداول چاپی برای فروش آنلاین

3 چیزی که باعث فروش جداول چاپی می شود و آن را به ایده ای عالی برای کسب وکار خانگی یا کسب و کاری در کنار کاری فعلیتان تبدیل می کند در ادامه بیان شده است:
• برای ایجاد جداول چاپی نیازی نیست یک طراح گرافیک باشید.
• ابزارهای ایجاد و فروش جداول چاپی بسیار مقرون به صرفه هستند. بسیاری از این ابزارهای رایگان می باشند.
• با یک بار ایجاد جداول چاپی و فروش مکرر آن می توانید درآمدی نامحدود داشته باشید.
ابزارها و منابعی که برای ایجاد جداول چاپی استفاده می شوند تا حدود زیادی بسته به نوع هدفی دارد که قصد برنامه ریزی برای آن را دارد. برخی از ابزارهای ایجاد جداول چاپی در ادامه عنوان شده اند.
• نرم افزار ورد
• صفحه گسترده : مانند نرم افزار اکسل یا گوگل شیت که راهی آسان برای ویرایش، آنالیز و سازماندهی اطلاعات به صورت سطری و ستونی می باشند.
• نرم افزارهای طراحی تحت دسکتاپ : اجباری در استفاده از این نوع نرم افزارها وجود ندارد. اما اگر بخواهید طراحی های پیچیده تری داشته باشید که با نرم افزار ورد امکان پذیر نباشد در صورت آشنایی با یکی از این نرم افزارهای طراحی از قبیل ایندیزاین یا همان Adobe InDesign می توانید به آسانی جداول چاپی ایجاد کنید.
• پی دی اف ساز: معمولا شما می توانید اسناد خود را در قالب پی دی اف ذخیره کنید یا می توانید از پی دی اف ساز آنلاین استفاده کنید. اگر می خواهید که جداول چاپی شما به صورت آنلاین قابل پر کردن باشند می توانید از PDFescape برای ایجاد باکس های پر کردن در پی دی اف استفاده کنید.
• گرافیک : منابع گرافیکی رایگان و کم هزینه بسیاری وجود دارند. اما بهتر است قبل از استفاده آنها مطمئن شوید که مجوز استفاده تجاری یا همان لایسنس را دارند.
• نرم افزارهای طراحی گرافیک: canva و PickMoney سایت های آنلاین ویرایش عکس و خدمات طراحی می باشند. این منابع برای ایجاد جداول چاپی، لوگو و سایر کارهای گرافیکی عالی هستند.

جداول چاپی خود را ایجاد کنید

اگر شما یک طراح گرافیک نیستید و تجربه ای در این زمینه ندارید بهتر است تحقیق کنید. ببینید دیگران چطور برای ایده های خود جداول چاپی ایجاد می کنند. شما می توانید نمونه های خوب جداول چاپی را در پینترست، تصاویر گوگل یا سایت Etsy پیدا کنید. نباید آنچه که دیگران انجام می دهند را کپی کنید. اما دیدن جداول چاپی دیگران می تواند به شما در مورد نحوه استفاده از رنگ ها، فونت و طراحی مفید و جذابتر جداول چاپی کمک کند. در ادامه برخی دیگر از روش های ایجاد جداول چاپی و فروش آن توضیح داده شده است:

 1. لیستی از ایده های جداول چاپی تهیه کنید. احتمالا دوست نخواهید داشت که صرفا از یک جدول چاپی تنها استفاده کنید مگر اینکه خیلی فانتزی باشد. می توانید یک صفحه جدول چاپی ایجاد و به صورت فردی یا بسته بندی شده به فروش برسانید. در صورت امکان آن را مرتبط بسازید. به عنوان مثال می توانید یک جدول چاپی برای برنامه ریزی منو رژیم غذایی کتو ایجاد کنید. می توانید لیستی از میان وعده های رژیم کتو و غذاهای کاهش وزن آن داشته باشید.
 2. ایده طراحی خود را بر روی کاغذ وارد کنید. این کار باعث می شود که ایده خود را سریعتر تنظیم و سازماندهی کنید.
 3. تم رنگی، لوگو و سایر ویژگی های جداول چاپی را مشخص کنید. اگر جداول چاپی را برای کسب و کار فعلی خود اضافه می کنید، سعی کنید جداول چاپی مرتبط با کسب و کار، نام کسب و کارتان باشد. نام کسب و کارتان باید در جداول چاپی شما درج شوند تا مشتریان بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند و دوباره از شما خرید کنند.
 4. جداول چاپی خود را طراحی کنید. سایز جداول چاپی را مشخص کنید.
 5. جداول چاپی خود را پرینت بگیرید تا مطمئن شوید به درستی در صفحه چاپ شده ظاهر می شوند. شاید کاربران بخواهند جداول چاپ را پانچ کنند. از این رو مطمئن شوید که فضا کافی برای حفره های پانچ باقی گذاشته اید بدون اینکه طراحی برش بخورد.
 6. جداول چاپی خود را قیمت گذاری کنید. شما باید قیمت های مختلفی را امتحان کنید تا ببینید که کدام قیمت بیشترین میزان فروش را برای شما خواهد داشت. می توانید ایده قیمت گذاری را از قیمت هایی که افراد دیگر برای محصولاتی مشابه با محصولات شما ارائه می کنند، بگیرید. هزینه های عضویت در سایت Etsy (این سایت یک فروشگاه آنلاین است که به فروش محصولات دست ساز خانگی و آموزش محثولات خانگی می پردازد: با قرار دادن محصولات خود در این سایت می توانید درآمد دلاری داشته باشید) یا هزینه های میزبانی وب را در نظر بگیرید. مزیت جداول چاپی دیجیتالی این است که تنها یکبار ایجاد می کنید و می توانید بار ها و بارها آن را بفروشید.
  جداول چاپی خود را آنلاین بفروشید
  یکی از سریعترین وساده ترین راه های شروع فروش جداول چاپی قرار دادن آن در سایت های آنلاین به ویژه فروشگاه Etsy است. سایتی با انواع مختلف جداول چاپی. یکی دیگر از راه های فروش جداول چاپی فروشگاه آنلاین Fiverr است. اگر می خواهید کنترل بیشتری بر کسب و کار جداول چاپی خود داشته باشید می توانید فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کنید. فروشگاه ساز شاپیفای یکی از منابع محبوب برای صاحبان کسب و کارهای جداول چاپی است. البته گزینه های دیگر تجارت الکترونیک برای ایجاد فروشگاهی آنلاین مقرون به صرفه وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. در نهایت اینکه می توانید وبسایت خودتان را ایجاد کنید و جداول چاپی تان را بفروشید. در این روش بیشترین کنترل را بر کسب و کارتان خواهید داشت. تنها به کمی دانش برای نحوه ایجاد سایت نیاز خواهید داشت. می توانید با وردپرس سایت تان را راه اندازی و پلاگین های فروشگاهی به آن اضافه کنید.

برای کسب و کار جداول چاپی خود بازاریابی کنید

حتی اگر جداول چاپی شما در سایت های معروفی از قبیل سایت Etsy قرار داشته باشند شما باز هم باید محصولات خود را به بازار عرضه کنید. کاربران گزینه های بسیاری برای دانلود و پرینت منابع دارند. در ادامه نکاتی برای بازاریابی بهتر محصولاتتان بیان کرده ایم:
• اگر در حال حاضر یک کسب و کار دارید می توانید از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی به آنها دسترسی داشته باشید وآنها را از جداول چاپی خود آگاه کنید.
• یکی از جداول چاپی خود را با ایمیل بصورت رایگان در اختیار کاربرانتان قرار دهید. این نسخه رایگان می تواند شانس شما برای فروش جداول چاپی پولی بالا ببرد.
• در مورد کلمات کلیدی موتورهای جستجو به خوبی تحقیق کنید. از این کلمات استفاده کنید تا پلت فرم فروش شما ( مثلا سایت Etsy ) رتبه بهتری از محصول شما پیدا کند.
• مقالات مختلفی در مورد جداول چاپی بنویسید و توزیع کنید. و سعی کنید کاربران را به صفحه فروش هدایت کنید.
• یک وبلاگ یا کانال یوتیوب در مورد موضوع جداول چاپی خود راه اندازی کنید.
• با استفاده از تبلیغات فیس بوک بیشترین خریداران بالقوه را برای جداول چاپی خود هدف گذاری کنید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *