چطور ترافیک سایت را افزایش دهیم

۲۲ روش برای افزایش ترافیک وبسایت

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

اگر از بازاریابان و صاحبان کسب و کار بپرسید چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارند مطمئنا می گویند مشتری بیشتر . اما اگر بپرسید که دومین چیزی که بیشتر دوست دارید چیست تنها یک پاسخ به شما می دهند. ترافیک بیشتر بر روی وبسایت.

با داشتن ترافیک بیشتر می توانید با بالا بردن نرخ تبدیل مشتریان خود را افزایش دهید.

روش های مختلفی برای افزایش ترافیک وبسایت وجود دارد. در این مقاله به ۲۵ روش رایگان برای افزایش ترافیک سایت می پردازیم.

روش های افزایش ترافیک سایت

۱- تبلیغات

یکی از بهترین راه های جذب مخاطب، ایجاد برند و افزایش ترافیک سایت استفاده از جستجو پولی، تبلیغات در رسانه های اجتماعی و تبلیغات صفحه نمایش است. استراتژی های پولی خود را متناسب با اهدافتان تنظیم نمایید. آیا شما نیز به دنبال افزایش ترافیک سایت و نرخ تبدیل می باشید؟ هر یک از کانال های پولی مزایا و معایب خود را دارند. اهدافتان را قبل از بکارگیری بودجه مورد بررسی قرار دهید. اگر می خواهید ترافیک بیشتر منجر به فروش بیشتر در سایت شود باید کلمات کلیدی که قصدشان فروش می باشد به عنوان بخشی از استراتژیهای جستجو پولی مورد هدف قرار دهید. همچنین ممکن است رقابت شدید و گرانی برای این عبارتهای جستجو وجود داشته باشد اما بازدهی حاصل از آن می تواند ارزشش را داشته باشد.

۲- حضور در شبکه های اجتماعی

تنها به اشتراک گذاشتن محتوا در کانال های اجتماعی کافی نیست بلکه باید در آن حضور فعال داشت. اگر یک اکانت توییتر برای خود ایجاد کردید. در بحث های گروهی با هشتگ های مرتبط شرکت کنید. اگر مخاطبان شما برای پست های فیس بوک شما کامنت میگذارد به سوالات آنها پاسخ دهید و با خوانندگان مشارکت داشته باشید.

افزایش بازدیدسایت با شبکه های اجتماعی

۳- ترکیب کردن

طول و قالب محتوایتان را تا جایی که ممکن است تغییر دهید تا برای خوانندگان مختلف جذاب کنید. مطالب متفرقه کوتاه تر و مطالب خبری، ویدئوها، اینفوگرافیک ها طولانی تر باشند.

۴- نوشتن عناوین و سرفصل های جذاب

عناوین از مهم ترین بخش های محتوا شما می باشند. بدون داشتن یک عنوان جذاب حتی جامع ترین مطلب وبلاگ ممکن است خوانده نشده باقی بماند. به عنوان مثال نویسندگان سایت BuzzFeed بیش از بیست عنوان قبل از انتشار محتوا انتخاب می کنند و نهایتا عنوانی که بیشترین ترافیک را خواهد داشت انتخاب می کنند. بنابراین قبل از انتشار محتوا با دقت به عنوان فکر کنید.
بهینه کردن محتوا برای موتورهای جستجو عملی ارزشمند است. آیا شما متن جایگزین یا همان Alt را در تصاویر قرار می دهید؟ آیا برای محتوای جدید لینک داخلی ایجاد می کنید؟ آیا از توضیحات متا استفاده می کنید؟ بهینه کردن سئو داخلی سایت موجب افزایش ترافیک سایت می شود.

۶- کلمات کلیدی دنباله دار هدف

آیا کلمات کلیدی هدفتان را مشخص کرده اید؟ زمانش فرا رسیده تا کلمات کلیدی دنباله دار را هدف قرار دهیم. کلمات کلیدی دنباله دار گزارشی از حداکثر جستجوهای وب می باشند. از این رو اگر کلمات کلیدی دنباله دار را به عنوان بخشی از جستجو و مقوله سئو مورد هدف قرار ندهید باز ی را باخته اید.

کلملت کلیدی دنباله دار هدفمند

۷- شروع پست مهمان

ایجاد یک پست مهمان خوب در یک سایت معتبر می تواند موجب افزایش ترافیک سایت شما شود. در نتیجه به ایجاد نام تجاری شما در داد و ستد کمک می نماید. با این حال هشدار داده اند که استانداردهای پست مهمان طی هجده ماه گذشته به طور اساسی تغییر کرده است و تاکتیک های اسپم ممکن است منجر به مجازاتهای سختی شود.

۸- دعوت از دیگران برای پست مهمان در سایت شما

پست مهمان یک خیابان دوطرفه است. علاوه بر ارسال محتوا در وبلاگ دیگران از افراد مرتبط با کسب و کارتان بخواهید در وبلاگ سایت شما پست بگذارند. آنها احتمالا این مطالب را لینک داده و به اشتراک می گذارند که خود موجب انتقال خوانندگان به سایت شما می شود. مطمئن شوید که تنها محتوای با کیفیت بالا و بدون لینک های اسپم ارسال می کنید. زیرا گوگل در حال جستجوی پست های مهمان بی کیفیت است.

۹- قرار دادن محتوا در لینکدین

لینکدین به مکانی فراتر از یافتن شغل تبدیل شده است. بزرگترین شبکه اجتماعی تخصصی اکنون یک پلت فرم ارزشمند ارائه کننده محتوا به نوبه خود است. به عبارتی شما باید به طور منظم محتوایی را در لینکدین منتشر کنید. انجام این کار موجب افزایش ترافیک سایت شما، همچنین افزایش شناخت پروفایل شما در حوزه صنعتتان می شود به ویژه اگر تعداد فالوئرهای متوسط یا زیادی داشته باشید.

۱۰- استفاده از اسکیما میکرودیتا

پیاده سازی طرح اسکیما (نوع دیگری از میکرودیتا) لزوما موجب افزایش ترافیک سایت شما نمی شود. اما به ربات های موتور جستجو کمک می کند تا صفحات شما را راحتر یافته و آن را ایندکس نماید. یکی دیگر از مزایای استفاده از طرح اسکیما برای سئو آن است که نتایج را بهتر و بصورت ریچ اسنیپت (Rich Snippet) نمایش می دهد که موجب بهبود نرخ کلیک می شود.

۱۱- لینک های داخلی

قدرت لینک شما تنها با تعداد سایت هایی که به شما لینک می دهند مشخص نمی شود بلکه می تواند تحت تاثیر ساختار لینک داخلی نیز باشد. زمانیکه محتوایی را ایجاد و منتشر می کنید از فرصتهای ایجاد لینک داخلی مطمئن شوید. این کار نه تنها به سئو کمک می کند بلکه منجر به نتایج بهتر و تجربه کاربری مفیدتر شده که در نهایت باعث افزایش ترافیک سایت می شود.

۱۲- مصاحبه با صاحب نظران صنعت

آیا فکر می کنید که مصاحبه تنها برای لیگ های بزرگ است؟ احتمالا شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که بسیاری از مردم مایل به صحبت کردن با شما می باشند اگر فقط از آنها بخواهید. ایمیل هایی را با عنوان درخواست مصاحبه از افراد صاحب نظر در صنعتتان بفرستید و آن مصاحبه را در وبلاگ خود منتشر کنید. این کار نه تنها موجب افزایش اعتبار و ترافیک سایت شما می شود بلکه احتمالا مصاحبه شونده نیز محتوا را به اشتراک می گذارد.

۱۳- توجه به ایمیل مارکتینگ

بسیاری از کسب و کارها به فکر جذب مشتریان جدید از طریق بازاریابی محتوا می باشند و بسیاری از روش های سنتی را فراموش کرده اند. بازاریابی ایمیلی می تواند ابزاری قدرتمند برای افزایش ترافیک سایت باشد. به یاد داشته باشید که کاربران را با ایمیل های نامحدود در مورد هر بروزرسانی ساده در کسب و کارتان بمباران نکنید. همچنین قدرت بازاریابی دهانی را نادیده نگیرید به ویژه در افرادی که از محصولات و خدمات شما استفاده می کنند. یادآوری با یک ایمیل دوستانه در مورد یک محصول جدید می تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک نماید.

۱۴- بررسی رسپانسیو بودن سایت

زمان زیادی از استفاده انحصاری اینترنت در کامپیوترهای خانگی می گذرد. امروزه مردم بیشتر از قبل از تلفن همراه برای دسترسی به وب استفاده می کنند. مطمئن شوید که وب سایت شما در دسترس است و به راحتی در طیف وسیعی از ابزارهای مختلف از جمله گوشی های کوچک هوشمند قابل رویت باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم تا مطلب راهنمای جامع سئو موبایل در سال ۲۰۱۹ بخوانید تا متوجه اهمیت ریسپانسیو در سئو سایت ها شوید

۱۵- بررسی سریع بودن سایت

آیا تابحال برای بالا آمدن یک صفحه سایت برای سی ثانیه صبر کرده اید؟ اگر از من بپرسید پاسخ من منفی است. افزایش زمان در لود شدن وبسایت باعث افزایش نرخ پرش می شود. مطمئن شوید که صفحات سایت شما از لحاظ فنی به خوبی بهینه شده باشند. از جمله سایز تصاویر، ساختار صفحه و قابلیت های افزونه. هر چه صفحات سایت سریعتر لود شوند بهتر است.

۱۶- ایجاد انجمن

مردم دوست دارند درباره آنچه که در ذهنشنان می گذرد صحبت کنند. بنابراین ایجاد انجمن در سایت، روشی عالی برای شروع صحبت و افزایش ترافیک سایت است. می توانید فروم یا انجمن های اختصاصی ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان سوالات خود را بپرسند. فراموش نکنید که انجمن خود را به خوبی مدیریت کنید و مطمئن شوید که حداقل استانداردهای رفتاری و ادب در آن رعایت می شود.

۱۷- بررسی بخش نظرات

سعی کنید حداقل در گفتگوهای چند سایت که مرتبط با کسب و کار شما می باشند شرکت کنید. کامنت گذاشتن در بخش نظرات نمی تواند به سرعت ترافیک بازگشتی را برای سایت شما ایجاد کند. شرکت کردن در گفتگوها و ارائه نظرات متفکرانه و تحسین برانگیز در سایت ها و وبلاگ های مرتبط با حوزه کسب و کار، روشی عالی برای برای آشنا کردن نام خودتان است. در نتیجه منجر به ترافیک بیشتر به سایت شما می شود.

۱۸- بررسی داده های آنالیتک

گوگل آنالیتیک منبعی ارزشمند از داده های سایت شما می باشد. می تواند اطلاعاتی از از محبوب ترین صفحات تا میزان بازدید هر صفحه را در اختیارتان بگذارد. داده های ارائه شده در گوگل آنالیتیک را به دقت مورد بررسی قررا دهید. از این اطلاعات برای استراتژی های تبلیغاتی و محتوا استفاده کنید. بررسی کنید کدام یک از پست ها و صفحات محبوبیت زیادی داشته اند. اطلاعات بازدیدکننده را مورد بررسی قرار دهید تا ببینید که چطور، از کجا و چه زمانی ترافیک سایت شما می آید.

۱۹- قرار دادن ویدئو در استراتژی محتوا

محتوا متنی خوب است اما ویدئو در مقایسه با آن ارزشمندتر است. زیرا می تواند بازدیدکنندگان جدیدی را برای شما جذب نماید و ترافیک ورودی سایت شما را بیشتر کند. داده ها نشان می دهند که نگهداری اطلاعات بصری در مقایسه با متنی بطور قابل توجهی بیشتر است. به این معنی که بازاریابی ویدئویی روشی عالی برای جلب توجه مخاطبان، نگهداری آنها و همزمان افزایش ترافیک سایت می باشد.

۲۰- تحقیق در مورد رقبا

اگر از نرم افزار BuzzSumo برای بررسی رقبایتان استفاده نکرده اید ، ضررر کرده اید. این نرم افزار عملکرد اجتماعی و محتوا سایت های خاص را جمع آوری کرده تا به شما یک دید کلی از موضوعاتی که بازدید کنندگان می خوانند و مهم تر از همه در شبکه های اجتماعی پخش می شود می دهد. از این طریق می توانید دریابید که مردم چه موضوعاتی را می خوانند و در مورد آن صحبت می کنند و از آن موضوعات در وبسایت خودتان استفاده کنید که موجب افزایش ترافیک سایت می شود.

۲۱- وبینارهای میزبان

مردم دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند. وبینارها روشی عالی برای انتقال دانش به مخاطبان مشتاق می باشد. با ترکیب وبینار در کمپین های موثر شبکه های اجتماعی می توان ترافیک وبسایت را افزایش داد.می توانید یک هفته قبل از وبینار یا زودتر از ان ایمیلی ارسال کنید. یا می توانید یک روز قبل از وبینار برای یادآوری به عنوان آخرین شانس برای ثبت نام ایمیلی بفرستید. ارائه را برای بررسی و مشاهده آینده ضبط کنید و وبینار خود را از طریق شبکه های اجتماعی گسترش دهید.

۲۲- شرکت در کنفرانس ها

در هر صنعتی که باشید احتمالا یک یا دو کنفرانس اصلی در ارتباط با کسب و کار شما وجود دارد. شرکت در این کنفرانس ها و صحبت کردن در آن ایده ای خوب می باشد. حتی یک سخنرانی کوتاه از شما می تواند روشی عالی برای نشان دادن شما به عنوان یک رهبر در صنعتتان باشد و ترافیک قابل توجهی برای سایت شما داشته باشد. اگر شما نیز راهنمایی هایی برای افزایش ترافیک سایت در نظر دارید که در این لیست عنوان نشده خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *