سئو سایت پزشکی

۱۱ نکته در سئو سایت پزشکی

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

در همه صنایع مثل پزشکی برخی فکر می‌کنند، تبلیغات کلیکی یا PPC برای بدست آوردن دنبال کننده کافی است، اما این فقط برای مدت کوتاهی کار می‌کند. سئو سایت پزشکی به عنوان یک روش بازاریابی طولانی مدت برای هر تخصصی مورد نیاز است. گوگل نگاه ویژه‌ای به محتوای بهداشتی دارد. همه سئوها یکسان ایجاد نمی‌شوند. در سئو پزشکی محدویت‌های جدی در مورد آنچه می‌توانید بگویید و نمی‌توانید بگویید، وجود دارد.
اگر به تازگی سایت پزشکی طراحی کرده‌اید، سئو سایت پزشکی برای بدست آوردن ترافیک ارگانیک اهمیت دارد. که در این مقاله به نکات سئو سایت پزشکی می‌پردازیم.

اگر هنوز برای خدمات پزشکی خود سایت نزده‌ و وارد دنیای انلاین نشده‌اید، برای مشاوره رایگان طراحی سایت با شرکت نیشاوب ۰۹۹۰۹۱۵۵۰۱۵ – ۰۱۱۴۴۴۲۰۵۶۴  تماس بگیرید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه زیر شوید:

چرا تخصص‌های پزشکی و بهداشتی نیاز به سئو و سایت دارند؟

طراحی و سئو سایت پزشکی

مفهوم سئو قبلا توضیح داده شد. سئو یا بهینه سازی موتور جستجو فرایندی ساده برای پیدا شدن سایت شما توسط مشتری در گوگل است. گوگل یک سری عوامل برای رتبه دادن به سایت‌ها را مدنظر دارد. هر چه به این فاکتورها نزدیک‌تر باشد، سایت پزشکی رتبه بهتری خواهد داشت.
دلایل متفاوتی هست که نشان دهد متخصص‌‌ها به سئو سایت پزشکی نیاز دارند. امروزه شاید مهم‌ترین آن ثبت نوبت بیماران از طریق سایت است. اگر سئو سایت پزشکی شما بهبود پیدا کند، احتمال جذب بیمار جدید نیز بیشتر است.

۱۱ نکته برای سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

سئو یک عنصر بازاریابی در عصر فناوری است. اگر در شروع فعالیت آنلاین جدی هستید، سئو سایت پزشکی یک مسیر ساده برای موفقیت تخصص شماست.

۱- به کلمات و عبارت‌هایی پزشکی که بیماران جستجو می‌کنند، توجه کنید.

کلمات کلیدی در هر صنعتی مهم هستند.
برای ارتقا سئو سایت پزشکی کلمات کلیدی برای پیدا کردن متخصص مورد نظر مهم است. پس کلمات و عبارت‌های مناسب برای سئو پزشکی باید انتخاب کرد.
شاید سوال برخی این باشد که چطور این کلمات را پیدا کرد؟
نکته اول این است که قطعاً در هر تخصصی شما نیز حدس‌هایی دارید، و همین طور ابزارهایی برای پیدا کردن این کلمات وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

سئو محلی چیست و چرا مهم است؟ 👇🏼

۲- تمرکز EAT

EAT مخفف Expertise, Authoritativeness و Trustworthiness است. یعنی اقتدار، تخصص و قابل اعتماد بودن.
این یکی از مهم ترین عوامل برای گوگل در تعیین رتبه بندی صفحات سایت است. یعنی کیفیت مهم‌ترین نکته برای سئو سایت پزشکی و هر سایت دیگر است. به معنی این است که اگر می‌خواهیدف رتبه خوبی بگیرید باید محتوای شما با دانش پزشکی خوب نوشته شود. به طور منظم و با برنامه نوشته شود.

۳- سئو برای سرعت، امنیت و تلفن همراه

سرعت سایت شما، امنیت و سازگاری با موبایل همه عوامل رتبه بندی هستند. اگر بارگذاری سایت بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، افراد به سراغ سایت‌های رقبا خواهند رفت. ابزار PageSpeed Insights گوگل برای بررسی سرعت فعلی سایت است.
یکی دیگر از عوامل مهم سئو، امنیت سایت است. گواهی SSL به رمزگذاری وب سایت کمک می‌کند و اطمینان می‌دهد که داده‌های آن در برابر هکرها محافظت می‌شود. این گواهی هنگام پذیرش اطلاعات حساس بیمار ضروری است، بنابراین هیچ بهانه‌ای برای پیاده سازی آن توسط یک وب سایت وجود ندارد. گوگل در صورت نداشتن این گواهی سایت شما را جریمه می‌کند. نکته مهم دیگر سازگاری سایت با نمایش موبایل است. بهترین راه برای اطمینان از سئو سایت پزشکی برای موبایل، داشتن یک طراحی واکنش گرا است.

۴- تسهیل تجربه کاربری سایت

هنگامی کاربر در سایت به راحتی به صفحات دسترسی دارد، بسیار تجربه لذت بخشی است. سایت پیچیده، با طراحی ضعیف سئو خوبی ندارد. سایت‌هایی که به راحتی پیمایش می‌شوند، کاربر به راحتی به اطلاعات دست پیدا می‌کندف بیشتر مورد توجه است. در این صورت کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت صرف کرده و تعامل ایجاد خواهد شد، در نتیجه در سئو سایت پزشکی هم تاثیرگذار است.

۵- بازاریابی محتوا با محتوای پزشکی

صفحات محتوای شما باید با اطلاعات باکیفیت و کلمات کلیدی بهینه شده باشد. در سایت پزشکی محتوایی که به زندگی بهتر و سالم زیستن اشاره دارد، بپردازید. محتوای بی‌ربط ننویسید.
گوگل استاندار بالایی را در صفحات پزشکی نسبت به سایر صنعت‌ها قرار داده است. به مخاطب خود فکر کنید و ببینید آنها به دنبال چه هستند؟
با نوشتن محتوای آموزشی در طولانی مدت، گوگل شما را به عنوان یک برند معتبر در در سئو سایت پزشکی می‌شناسد و در نتیجه رتبه شما را افزایش می‌دهد.
محتوای رایگان ترافیک سایت پزشکی شما را بالا برده و در نتیجه تولید سرنخ کرده در نهایت با بهبود سئو سایت پزشکی به افزایش درآمد شما نیز کمک خواهد کرد. همچنین شبکه‌های اجتماعی روی سئو پزشکی نقش دارند.

۶- استفاده از URL کوتاه

آدرس اینترنتی یا URLهای کوتاه می‌توانند تاثیر خوبی روی تعامل کاربران با سایت شما داشته باشند. در سئو سایت پزشکی معمولاً مورد توجه قرار نمی‌گیرند، زیرا گزینه‌های بسیار هیجان انگیز دیگری برای تمرکز بر روی سئو پزشکی وجود دارد.
این به موضوع تجربه کاربری برمی‌گردد. وقتی کاربران تجربیات منفی با نام تجاری شما دارند، کمتر احتمال دارد که اولین تبدیل مهم را انجام دهند.

۷- عناصر بصری را بهینه کنید. (استفاده از تصاویر کارکنان، تجهیزات پزشکی و مطب)

غیر از تولید محتوایی که برای بلاگ دارید، محتواهای بصری نیز به جلب نظر و اعتماد کاربر کمک می‌کند. همچنین تصاویر در سئو سایت پزشکی به کار می‌روند. مثلاً می‌توانید کلمات کلیدی را به تصاویر خود اضافه کنید تا سئوی پزشکی خود را بیشتر بهینه کنید.
ویدئو نیز یکی از محبوب ترین فرمت محتوایی است که مردم دوست دارند. صفحات وب دارای ویدئو ترافیک ارگانیک بیشتری دریافت می‌کنند، و کاربر زمان بیشتری را در آن صفحات صرف می‌کنند زیرا آنها ویدیو را تماشا می‌کنند. افزایش زمان برای گوگل چیزی باارزش است.

آیا سئو تضمینی کلاهبرداری است؟ 👇🏼

۸- اصول سئو کلاه سفید را یاد بگیرید.

در سئو سایت پزشکی بهتر است اصول راهنمایی که هر زمان به شما کمک خواهد کرد را بدانید.
برای گوگل اهمیت دارد که شما چگونه رفتار می‌کنید. استفاده از روش‌های سئو برای فریب دادن گوگل نه تنها به سئو سایت پزشکی شما کمک نخواهد کرد بلکه بعد از مدتی ممکن است سایت شما جریمه شود و نتایج برعکسی بگیرید.

۹- به قوانین Google YMYL پایبند باشید.

مفهوم YMYL که مخفف کلمه Your Money یا Your Life است، اساساً به معنای هر محتوایی است که می‌تواند به طور مستقیم بر سلامت، امور مالی یا امنیت خواننده تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که گوگل واقعاً از متخصصان باتجربه می‌خواهد که چنین محتوایی را بنویسند.
بدیهی است که درک این مفهوم در فضای رقابتی سایت پزشکی و بهداشتی مهم است. اگر محتوای شما با آن استانداردها مطابقت نداشته باشد (مثلاً نادرست است یا اطلاعات کمی دارد)، رتبه‌بندی در نتایج جستجو دشوارتر خواهد بود.
گوگل صفحاتی که می‌توانند بر سلامت، شادی و ثبات مالی کاربران در آینده تأثیر بگذارند، دسته بندی می‌کنند. صفحات پزشکی را نیز با استانداردهای بالایی نگه می‌دارد، زیرا صفحات با کیفیت پایین می‌توانند هم خطرناک باشند و هم عواقب پزشکی جدی برای کاربران داشته باشند. صفحات YMYL باید E-A-T بالایی داشته باشند.

۱۰- تکمیل صفحه Google My Business

تکمیل این فرم یکی از راه‌های بهبود سئو پزشکی است. این کار سئو محلی شما را تقویت می‌کند. گوگل بر این باور است که سئو محلی ارزش بالایی نسبت به صفحات عمومی دارد.

۱۱- سئو خارجی سایت

شاخص‌های خارج از سایت مثل لینک‌دهی از سایت‌های دیگر یا از شبکه اجتماعی می‌توانند بر سئو پزشکی تاثیر بگذارند. محتوای رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به طور قابل توجهی بر انتخاب بیمار برای بیمارستان یا مرکز درمانی تأثیر بگذارد.
بسیاری از کاربران قبل از برنامه ریزی قرار ملاقات، نظرات ثبت شده در شبکه‌های اجتماعی را نیز در می‌خوانند.

سوالات متداول سئوی سایت پزشکی

۱- چه مدت طول می کشد تا سئوی پزشکی کار کند؟
مانند سئو دیگر، سئو پزشکی یک راه حل سریع نیست. با سئو سایت پزشکی بشماه تدریج در حال ایجاد یک حضور آنلاین هستید که از رقبای خود پیشی می‌گیرد.

۲- آیا استفاده از عبارات جستجوی هدفمند گسترده یا خاص در سئوی پزشکی و بهداشتی بهتر است؟
می‌توانید هر دو صورت را امتحان کنید. تمرکز بر شرایط خاص و نیچ تولید محتوا را آسان تر می‌کند.

حرف آخر

ایجاد محتوای ارزشمند آسان‌ترین راه برای تعامل و کمک به مخاطب است. برای شروع یک بلاگ را درست کرده و به طور منظم و با برنامه تولید محتوای پزشکی کنید.
سئوی پزشکی چالش‌های منحصر به فردی دارد که کسب‌وکارها باید بر آن‌ها غلبه کنند، و محدودیت‌های زیادی که همه چیز را پیچیده می‌کند. اگر بتوانید همه این کارها را انجام دهید، استراتژی سئوی پزشکی شما رقبای شما را از بین می برد.
اینکه بیماران بالقوه به شما نسبت به شخص دیگری اعتماد کنند، به اعتبار و قابل اعتماد بودن سایت شما بستگی دارد، بنابراین E-A-T در محتوای YMYL شما وارد می‌شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *