سئو سایت آرایشی و بهداشتی

طراحی و سئو سایت سالن زیبایی و آرایشی

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

صنعت زیبایی در حال رونق است و اگر صاحب یک آرایشگاه هستید، می‌دانید که رقابت زیادی در صنعت شما وجود دارد. برای متمایز شدن از رقبای خود و به دست آوردن مشتریان بیشتر، باید برای طراحی و سئو سایت سالن زیبایی اقدام کنید. اگر می خواهید مشتریان بیشتری را جذب کنید، باید در صفحه اول گوگل باشید.
آرایشگاه‌ها برخی از وفادارترین مشتریان جهان را دارند و به یک استراتژی سئو قوی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که کسب‌وکارشان توجهی را که شایسته آن است به خود جلب می‌کند.
در این مطلب از اهمیت طراحی سایت و به خصوص سئو سایت آرایشی و بهداشتی صحبت شد و علاوه بر این نکاتی که در سئو سایت مهم است، نیز بیان شد.

چرا سالن‌های زیبایی به طراحی سایت نیاز دارند؟

می‌دانم که در گذشته بحث‌هایی در مورد اینکه آیا سالن‌ها واقعاً به یک وب‌سایت نیاز دارند یا اینکه داشتن یک پیج اینستاگرام کافی است، وجود داشت. اما امروزه شکی نیست که برای دیده شدن و کسب درآمد خوب به یک وب سایت نیاز دارید. طراحی سایت آرایشی و بهداشتی یکی از نیازهای هر کسب و کار زیبایی است.

اگر هنوز برای سالن زیبایی خود سایت نزده‌اید، برای مشاوره رایگان طراحی سایت آرایشی بهداشتی با شماره های  ۰۱۱۴۴۴۲۰۵۶۴ – ۰۹۹۰۹۱۵۵۰۱۵ تماس حاصل فرمائید. همچنین پیشنهاد می‌شود مطلب زیر را مطالعه کنید.

سئو سایت آرایشی و بهداشتی چیست؟

آیا سالن زیبایی خود را در گوگل پیدا می‌کنید؟ اگر نه به ادامه مطلب بیشتر توجه کنید.
سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو به کسب و کار سالن زیبایی شما کمک می‌کند زمانی که افراد کلمات کلیدی مانند «سالن زیبایی در شهر…»، «آرایشگر»، «رنگ مو و…» و سایر عبارات مرتبط را جستجو می‌کنند، در نتایج گوگل، خدمات بهترین سایت‌ها ظاهر شوند. خدماتی مانند کوتاه کردن، رنگ کردن، صاف کردن مو و… .

مزایای سئو سایت زیبایی و آرایشی چیست؟

قطعاً همه سایت‌ها، از جمله سایت آرایشی و بهداشتی به SEO نیاز دارند. وقتی در گوگل رتبه بالاتری می‌گیرید، افراد بیشتری این شانس را خواهند داشت که وب‌سایت شما را پیدا کنند، درباره شما بیشتر آگاهی پیدا کنند و با شما تماس بگیرند تا در نهایت مشتری شوند.
برخی از مزایایی که سئو سایت سالن زیبایی دارد، شامل موارد زیر است:

دیده شدن و رتبه‌بندی: SEO حضور آنلاین سالن شما را افزایش می‌دهد، رتبه‌بندی بالاتر موتورهای جستجو را تضمین می‌کند و یافتن شما را برای مشتریان بالقوه آسان‌تر می‌کند.

هدف گذاری محلی: با بهینه سازی برای کلمات کلیدی محلی، مشتریانی را جذب می‌کنید که به طور فعال به دنبال خدمات سالن زیبایی هستند، در نهایت ترافیک و تبدیل را افزایش می‌دهید.

مزیت رقابتی: در نتایج جستجو از رقبا پیشی بگیرید، مزیت رقابتی به دست آورید و به بهترین انتخاب برای مشتریان بالقوه تبدیل شوید.

افزایش ترافیک: اجرای استراتژی های سئو، ترافیک ارگانیک را به وب سایت سالن شما هدایت می‌کند و فرصت‌های رزرو و فروش را افزایش می‌دهد. با استفاده از کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو، می‌توانید ترافیک وب سایت خود را با رتبه بالاتر در صفحات نتایج جستجو افزایش دهید.

اعتبار افزایش یافته: حضور بهینه شده در سطح وب، سبب ایجاد اعتماد و اعتبار در نزد مشتری می‌شود، و منجر به ارتباط مثبت بیشتر و تکرار تجارت می‌شود.

رشد بلندمدت: سئو پایه و اساس رشد کسب و کار پایدار را ایجاد می‌کند و یک حضور آنلاین قوی ایجاد می‌کند که مزایای مستمری را به همراه دارد.

فروش بیشتر: وقتی مردم آنچه را که به دنبال آن هستند در سایت شما پیدا می‌کنند، به احتمال زیاد از شما خرید می‌کنند زیرا قبلاً ارزشی در محتوای شما پیدا کرده‌اند. اگر از طریق بهینه‌سازی موتور جستجو ارزشی را در آنچه ارائه می‌دهید پیدا کرده‌اند، پس از آن که به چیز دیگری مرتبط با آن کلمات کلیدی یا موضوعات نیاز داشته باشند، به احتمال زیاد دوباره باز خواهند گشت.

ساخت یک برند معتبر: با بدست آوردن اعتبار، سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP)، احتمال بیشتری دارد که بالقوه دیده شود.

سئو محلی چیست؟ برای اینکه این مفهوم را بهتر درک کنید، مطلب زیر را بخوانید: 👇🏼

نکات مهم برای سئو سایت زیبایی

طراحی و سئو سایت آرایشی بهداشتی
  1. پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سایت زیبایی و آرایشی

جذب مشتری به سایت آرایشی بهداشتی شما مستلزم انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. مردم همیشه عبارت «سالن های زیبایی» را در گوگل تایپ نمی‌کنند. برخی خدمات خاص تری مانند رنگ کردن مو یا درمان را جستجو می‌کنند و برخی دیگر به دنبال راه حل‌هایی برای مشکلاتی مانند مدت زمان ماندگاری اکستنشن مژه می‌گردند.
کلمات کلیدی سالن شما اهمیت قابل توجهی دارند و برای استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی شما بسیار مهم هستند. اساساً، آنها فهرستی از کلماتی را تشکیل می‌دهند که می‌خواهید افراد برای یافتن سالن و خدمات شما در گوگل استفاده کنند.
حیاتی ترین کلمات کلیدی باید مربوط به خدماتی باشد که ارائه می‌دهید، همراه با منطقه جغرافیایی شما. اگر سالن شما به چندین منطقه خدمات می‌دهد یا خدمات مختلفی ارائه می‌دهد، آن ها را در لیست کلمات کلیدی خود قرار دهید.

برای شروع، بیایید به چند نمونه از کلماتی که می‌توانند نوع خاصی از سالن یا خدمات اصلی آن را توصیف کنند، نگاه کنیم.

کلمات کلیدی آرایشگاه:
آرایشگاه
آرایشگر
سالن آرایش
مدل مو
اصلاح مو
رنگ مو
اکستنشن مو
سالن زیبایی
سالن برنزه
درمان های پوستی
سالن اپیلاسیون
سالن ماساژ
ماساژ درمانی

کلمات کلیدی سالن ناخن:
سالن ناخن
مانیکوریست
مانیکور
متخصص پدیکور
پدیکور
ناخن گیر
تکنسین ناخن
فن آوری ناخن
هنر آرایش ناخن
درمان ناخن

ابزارهای برای تحقیق کلمات کلیدی مانند KeywordsFX، Keyword Tool و Answer the Public وجود دارند، که بر اساس داده‌های جستجوی واقعی هستند. و آنها می توانند به شما کمک کنند کلمات کلیدی و عباراتی را که مردم به صورت آنلاین جستجو می‌کنند تا سالن شما را پیدا کنند، کشف کنید.
به نکات زیر توجه کنید:
مانند مشتری خود فکر کنید: اگر کسی به دنبال آرایشگاه و سالن زیبایی باشد از چه کلماتی استفاده می‌کند؟ اینها احتمالاً کلماتی هستند که می خواهید در وب سایت و محتوای خود بگنجانید.
کلمات کلیدی دم بلند را فراموش نکنید: کلمات کلیدی دم بلند عبارات طولانی تری هستند (معمولاً ۳ کلمه یا بیشتر) که خاص تر از عبارات کوتاه تر هستند. به عنوان مثال، به جای استفاده از “سالن”، از “سالن زیبایی در ساری« استفاده کنید.

  1. به بروز رسانی وب سایت

حفظ یک وب سایت به روز بسیار مهم است، زیرا به ۸۵٪ از مصرف کنندگان در کشف مشاغل محلی کمک می‌کند. اگر می‌خواهید مشتریان بالقوه به سرعت آرایشگاه و سالن زیبایی شما را پیدا کنند و با آن درگیر شوند، یک وب‌سایت مدرن برای کسب‌وکار سالن خود بسازید و آن را بهینه کنید تا در جستجوهای محلی مرتبط رتبه خوبی کسب کند.

۳٫ بهینه سازی محتوا

محتوای باکیفیت یکی از مهم ترین عوامل رتبه بندی سئو است. بنابراین، یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی طراحی کنید که از تلاش‌های سئوی شما پشتیبانی کند. کلمات کلیدی نقش اساسی در وب سایت شما دارند. این شامل بهینه سازی عناصر مهم مانند URL ها، تگ‌های عنوان، توضیحات متا و غیره است.
اگر وبلاگ دارید، مطمئن شوید که آن را به طور منظم با اخبار صنعت، اطلاعات مفید و آخرین اخبار حوزه زیبایی به روز کنید. ارائه اطلاعات مفید به خوانندگان یک راه موثر برای درگیر نگه داشتن آنها در سایت شما و ارائه چیزهای جالبی است که به آنها نگاه کنند.

۴٫ سئو محلی

وقتی مردم به صورت آنلاین برای سالن زیبایی خدمات در منطقه شما جستجو می‌کنند، حتما می‌خواهید در بالای نتایج ظاهر شوید. ساده‌ترین راه برای بهینه‌سازی سایت برای جستجوی محلی، افزودن کلمات کلیدی مکان در عناوین، عنوان‌ها و محتوای سایت است.
یک کار مهمی که باید بکنید، ثبت کسب و کار خود در گوگل است:
برای راه اندازی به google.com/business مراجعه کنید.
پروفایل خود را بهینه کنید. تا جایی که می‌توانید، از جمله انواع خدمات زیبایی که ارائه می‌دهید، پر کنید.
وقتی جزئیات خود را به «Google برای کسب‌وکار من» اضافه می‌کنید، گوگل را قادر می‌سازید تا نتیجه نقشه را که در بالای نتایج جستجو قابل مشاهده است به شما نشان دهد.

  1. سئو فنی

اگر گوگل نتواند صفحات شما را پیدا کند فهرست کند، تمام کارهای دیگر سئو بی‌فایده است. به همین دلیل سئو فنی بسیار مهم است. این جنبه شامل بهینه سازی وب سایت شما برای امنیت سایت، سرعت بارگذاری صفحه، داده‌های ساختاریافته، نقشه سایت و خطاهای crawl است.
اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما ایمن باشد، سرعت بارگذاری بالا داشته و برای موبایل سازگار است.

۶٫ بهبود تجربه کاربری

تجربه کاربری برای رتبه بندی وب سایت گوگل بسیار مهم شده است. از زمان به‌روزرسانی، گوگل یک جدول زمانی برای مدیران وب ارائه کرده است تا وب‌سایت‌های خود را برای تجربه بهتر صفحه آماده کنند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما معیارهای لازم دارد.

۷٫ لینک سازی

چه لینک دهی داخلی و چه لینک دهی خارجی مهم است. بک لینک (یا لینک خارجی)، لینک‌های قابل کلیک از یک وب سایت به سایت دیگر هستند. از آنجایی که آنها یکی از قوی‌ترین فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل هستند، دریافت بک لینک‌های با کیفیت بیشتر معمولاً منجر به رتبه‌بندی بالاتر و ترافیک ارگانیک بیشتر می‌شود.
وقتی گوگل چندین وب‌سایت را می‌بیند که به سایت شما لینک می‌دهند، فرض می‌کند که شما باید چیز خاصی داشته باشید و شما را در نتایج جستجو رتبه‌بندی می‌کند. این کار به ویژه برای مشاغل کوچک مفید است زیرا به آنها اجازه می‌دهد حتی اگر سایت آنها به اندازه سایت‌های بزرگ که رتبه خوبی دارند محبوب نباشد، مورد توجه قرار گیرند.

چگونه یک آژانس نیشاوب می‌تواند به کسب و کار سالن زیبایی شما کمک کند؟

کارشناسان سئو نیشاب وب سایت سالن شما را بهینه می‌کنند، دید آن را در نتایج جستجو افزایش می‌دهند تا مشتریان بالقوه بیشتری را جذب می‌کنید. نکاتی که در بالا شد برخی از مواردی است که یک متخصص سئو خوب برای بهینه سازی سایت باید انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات سئو سایت وارد لینک زیر شوید:

سوالات متداول

چه مدت طول می‌کشد تا از SEO نتیجه بگیریم؟

سئو چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. مانند بسیاری از روش‌های بازاریابی، سئو اغلب ماه‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. مهم این است که خیلی زود ناامید یا تسلیم نشوید. اگر پروژه یا طرح بازاریابی دارید، به آن پایبند باشید.

چه کارهایی در سئو سایت آرایشی و زیبایی انجام می‌شود؟

بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیند است، نه یک کار یکبار مصرف. این بدان معناست که شما باید انتظار داشته باشید که گزارش‌های منظمی از ما دریافت کنید، که جزئیات پروژه سئوی شما چگونه پیش می‌رود و مراحل بعدی شما چه خواهد بود. برخی از خدمات بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد:
پیشنهاد کلمه کلیدی
گزارش بهینه سازی محلی
گزارش SEO
پیاده سازی سئو
ایجاد محتوا
گزارش دهی منظم

چگونه مشتریان بیشتری را به سالن خود جذب کنم؟

برای جذب مشتریان بیشتر، روی ارائه خدمات استثنایی تمرکز کنید، تبلیغات یا تخفیف ارائه دهید، از رسانه های اجتماعی برای نمایش کارهای خود استفاده کنید، نظرات مثبت را جمع آوری کنید و با مشاغل محلی برای تبلیغات متقابل همکاری کنید.

چگونه سالن خود را در گوگل قرار دهم؟

با اطلاعات دقیق سالن، فهرستی در «Google برای کسب‌وکار من» ایجاد کنید.
فهرست را با کلمات کلیدی، تصاویر و ساعات کاری مرتبط بهینه کنید.
مشتریان راضی را تشویق کنید تا در صفحه «Google برای کسب‌وکار من» شما نظر بدهند.

هزینه سئو سایت چقدر است؟ 👇🏼

نکته آخر

کلید موفقیت در سئوی سایت‌های آرایشگاه‌ها این است که مخاطبان خود را درک کنید و آنها به دنبال چه چیزی هستند. این را می توان با درک انتظارات، نیازها و انگیزه‌های آنها و همچنین اینکه چگونه سالن شما می‌تواند آنها را برآورده کند، انجام داد.
اگر ندانید که می‌خواهید به چه نوع مخاطبی دست پیدا کنید، نمی‌توانید استراتژی مؤثری برای آنها ایجاد کنید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *