سئو کلاه سفید چیست

تکنیک های سئو کلاه سفید برای افزایش ترافیک

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

فرض کنید در دوی ماراتون با سرعت و بدون درنظرگرفتن قواعد دوی ماراتن، از نقطه آغاز حرکت کنید؟!
به نظرتان موفق خواهید بود؟
سئو کلاه سفید یا white hat seo شبیه یک دو ماراتن است. یعنی اگر بخواهید با سرعت و بدون رعایت شرایط مسابقه شروع به دویدن کنید، در ابتدا شاید از بقیه جلو بزنید اما در ادامه احتمالا از بازی خارج می‌شوید، یا عقب می‌افتید.
گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها، مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها دارد که برای ارائه بهترین محتواها طراحی شده است. برای اطمینان از عملکرد الگوریتم‌ها، گوگل از بخش ارزیابی خود استفاده می‌کند که شامل دستور و قوانین گوگل است و مانند سربازهایی از دستور پیروی می‌کنند. در نتیجه مشخص می‌کنند که خروجی الگوریتم و استاندارهای موجود مطابقت داشته باشند. به عبارتی اگر شما قوانین گوگل را دور بزنید شاید در ابتدا رتبه‌ای بگیرید اما حتما در طولانی مدت به خاطر رعایت نکردن قاعده و اصول صحیح سئو، رتبه خود را از دست داده و حتی جریمه خواهید شد.

ما در این مطلب می‌خواهیم از رتبه گرفتن بدون جریمه گوگل یعنی با روش سئوی کلاه سفید صحبت کنیم.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید به استفاده از استراتژی‌ها و تاکتیک‌های سئو اشاره دارد که در سازگار با دستورالعمل‌های گوگل هستند. به نوعی تمرکز روی کاربران است، پس در کلاه سفید ارائه محتوای مرتبط و باکیفیت الویت دارد.

اگر به مشاوره سئو برای کسب و کارتان احتیاج دارید، ما اینجا هستیم تا با مشاوره سئو بهترین استراتژی را به شما ارائه دهیم. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

۰۹۹۰۹۱۵۵۰۱۵ – ۰۱۱۴۴۴۲۰۵۶۴

سئو کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه

اصطلاح «کلاه سفید» و «کلاه سیاه» از گذشته در فیلم‌های وسترن برای نماد خیر و شر استفاده می‌شد. بعدها این اصطلاحات در هک کامپیوتر و به دنبالش سئو وارد شد.
سئو کلاه سفید هر فرایندی که رتبه صفحات شما را بالا برده و شرایط موتور جستجو حفظ کرده است. از این رو این تکنیک در محدوده‌ای مجاز از فعالیت‌هایی است که گوگل برای هر سایتی تعریف می‌کند.
اگر برای برخی از شما سوال است که سئو کلاه سیاه چه کارهایی می‌شود؟ نمونه‌هایی مثل خرید لینک، یا هر کار فریبنده گوگل باشد. از انجایی که این تکنیک خطرناک و برای سایت شما مضرر است، بنابراین توصیه می‌شود، از تاکتیک‌های سئو کلاه سفید استفاده کنید.

چرا روش‌های سئو کلاه سفید مهم هستند؟

اهمیت سئو کلاه سفید

گوگل موتور جستجو پرکاربرد و رتبه یک برای جستجو و ترافیک زیاد است. بنابراین استفاده از تکینک‌های ممنوع منجر به کاهش ترافیک سایت، جریمه گوگل می‌شود. این یعنی به کارنبردن تکنیک سئو کلاه سفید تضمینی برای رشد سایت و بهبود صفحات شما ندارد، بلکه ممکن است دوباره هم گوگل مطالب شما را ایندکس نکند و سایت خود را از دست دهید.

به طور کلی ۳ دلیل برای اهمیت سئو کلاه سفید وجود دارد:

۱- سئو کلاه سفید برای ساخت برند در دراز مدت

اگر شما از قانونی پیروی کنید، قرار نیست در مقابل از شما تقدیر و تشکر شود بلکه وظیفه شما است اما اگر رعایت نکنید، قطعا جریمه خواهید شد. این یعنی وقتی نکات گوگل را رعایت کنید لزوما نباید سریع صفحه شما رتبه بگیرید و بالا بیاید. اما اگر از قواعد سئو کلاه سفید پیروی کنید قطعا جریمه خواهید شد. سئو کلاه سفید یک تکنیک پایدار است که در طولانی مدت هم در برندسازی و افزایش اعتبار سایت تاثیر می‌گذارد.

۲- سئو کلاه سفید نسبتاً مقرون به صرفه‌

الگوریتم گوگل مدام در حال به روزرسانی است. بنابراین تکنیک‌های کلاه سیاه مثل استفاده زیاد از کلمات کلیدی امروزه دیگر جوابگو نیست. اگر هم بخواهید با این روش‌ها پیش روید با جریمه روبه‌رو خواهید شد که هزینه‌ای نیز برای شما دربردارد. برای جلوگیری از هدر رفت پول، زمان و اعتبار خود می‌توانید با سئو کلاه سفید سرمایه گذاری بلندی مدتی کنید.

۳- سئو کلاه سفید کمکی در زندگی

شما نیز مثل همه یک کاربر هستید، یعنی شما هم به برخی سایت‌ها و اطلاعات در موتور جستجو نیاز دارید. بنابراین همیشه خود را جای یک کاربر موتور جستجو قرار دهید، تا یک سئوکار خوب باشید.

شش تکنیک سئو کلاه سفید

خب سئو کلاه سفید را از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم.

 1. تحقیق کلمات کلیدی

  سرچ کلمات کلیدی از بهترین روش‌های سئو کلاه سفید و از ضروریات سئو، که شما را از جستجوی افراد و نیاز آنها باخبر می‌کند. جمع‌آوری کلمات و دسته بندی آنها قدم بعدی است. اما از آنجایی که منابع و هزینه لازم برای استفاده از همه آنها را ندارید، باید الویت بندی کنید که از کدام دسته‌ها نرخ تبدیل یا ترافیک بالاتری بدست خواهید آورد.
  برای الویت‌بندی و محدود کردن لیست خود به دشواری کلمات نیز دقت کنید. یعنی کلمات کلیدی کوتاه که رقابت در این کلمات بالاتر است را بهتر است در الویت قرار ندهید.

 2. محتوای باکیفیت و مفید تولید کنید

  یکی از مهمترین نکات در تولید محتوا که جزء تکنیک سئو کلاه سفید است، تولید محتوا باارزش و اعتبار که پاسخگوی همه نیازهای مخاطب باشد.
  گوگل محتوای مرتبط با نیاز کاربر را به آنها نمایش می‌دهد، بنابراین برای ایجاد یک ارتباط خوب، نیاز مخاطب گوگل محتوا خوب شما را بفهمد و به کاربران ارائه دهد.
  برای مثال وقتی کاربری سرچ کرده: چگونه ویو بالایی در اینستاگرام داشته باشیم؟
  هدف کاربر در این جستجو محتوایی است که تمام راه‌حل‌های افزایش ویو را توضیح دهد. یعنی به دنبال یک سری اطلاعات است.
  مثالی دیگر: آموزش ساخت پست در اینستاگرام
  در این جستجو کاربر به دنبال یک آموزش است یا ویدئویی یا متنی که بتواند خود نیز یک پست اصولی بسازد.
  برای ارائه یک محتوای عالی، اگر موضوع فرعی وجود دارد نیز به آن اشاره کنید. برای گرفتن ایده می‌توانید مطالب دیگران را مطالعه و شما نیز مطلبی بهتر و منحصربه‌فردتر از آنجا بنویسید.

برای نوشتن یک محتوای اصولی مطلب زیر را حتما مطالعه کنید.

 1. سئو داخلی

  در کنار استفاده از کلمات کلیدی در متن، تولید محتوای باکیفیت، کارهایی دیگری نیز در حوزه سئو داخلی وجود دارد. به طور مثال، تصاویر سئو شده، قرار دادن متن جایگزین تصویر، عنوان خوب، سئو تایتل، لینک دهی داخلی و… .

 2. ارائه یک تجربه کاربری خوب

  یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید، تجربه کاربری است. برای ارائه یک تجربه کاربری خوب، باید نکات زیر را رعایت کنید:

• از HTTPS استفاده کنید: سایت خود را با SSL/TLS رمزگذاری کنید تا از داده‌های کاربران خود محافظت کنید.
• سایت خود را برای موبایل مناسب کنید (سئو موبایل): این روزها همه مردم از تلفن هوشمند، سایت باید برای هر دستگاهی سازگار باشد.
• سرعت بالای سایت: الان کسی صبر ندارد، بنابراین اگر سرعت سایت پایین است، حتما آن را بهبود دهید.

گوگل همیشه مدیران وب‌سایت‌ها را تشویق کرده است که تمرکز اصلی خود را بر ارائه یک تجربه کاربری خوب بگذارند.
گوگل همواره مدیران را تشویق به تمرکز بر یک تجربه کاربری خوب می‌کند. با توجه به الگوریتم گوگل که در حال به روز رسانی است، سایت‌های با تجربه کاربری خوب بهترین موقعیت بهتری قرار می‌گیرند.

 1. محتوای ساختار یافته ایجاد کنید

  محتوای ساختار یافته به درک گوگل و کاربر کمک می‌کند. شما نیز می‌توانید سرنخ‌های صریح در مورد معنای صفحه برای گوگل ارائه دهید.

نکته مهم برای تولید محتوا:
یک برنامه بازاریابی محتوایی
از آنجایی که آمارها نشان داده، جلب توجه افراد امروزه دشوارتر است و محتوا فاکتور مهمی در رتبه بندی است، یک راه برای اینکه هم سئو کلاه سفید را دنبال کنید و هم جلب نظر کاربران محتوایی در اشکال مختلف محتوا از جمله؛ تصاویر با داده اصلی، بلاگ، ویدئو و اینفوگرافیک را در برنامه بازایابی محتوایی بگنجانید.

تکنیک های سئو کلاه سفید
 1. لینک سازی خارجی

  لینک‌ها یک عامل مهم در رتبه بندی گوگل از روش‌های سئو کلاه سفید هستند. به طور کلی بک لینک از روش‌ سئو کلاه سفید نیست. اما شما اگر به دنبال تکینک سئو کلاه سفید در لینک سازی هستید، ما چند مورد را برای شما نام می‌بریم:
  در عوض چه کاری باید انجام دهید؟ یکی از راه‌های بدست آوردن بک لینک وبلاگ نویسی مهمان است. این کار زمانی است که برای وب سایت‌های دیگر محتوا ایجاد می کنید. در این فرآیند، معمولاً به شما اجازه داده می‌شود تا به سایت خود پیوند دهید.

حرف آخر

سئو کلاه سفید یک روش صحیح، با طرز فکر درست برای ایجاد محتوایی قابل درک برای گوگل و کاربران است. شما برای رسیدن به یک موفقیت طولانی مدت و پایدار نیاز به تکینکی های سئو کلاه سفید دارید.
گوگل گفته که الگوریتم جستجو به فاکتورهای توجه می‌کند:
معنی سوال کاربر
ارتباط صفحات وب
کیفیت محتوا
قابلیت استفاده از صفحات وب

مطالب مرتبط:

سئو سایت فروشگاهی
سئو سایت گردشگری چیست؟
سئو چند زبانه چیست؟

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *